Mężczyzna wymyślił system, dzięki któremu zredukujemy zużycie plastiku do zera

Metalowa butelka i torba z logo loop

Od kilku lat nieustannie mówimy o tym, ile plastiku dzień w dzień generujemy jako społeczeństwo. Problem jest gigantyczny, a nasza planeta w fatalnym stanie.

Sam recykling przestał już wystarczać jako metoda ratowania naszej planety. Jednak jak ograniczyć plastikowe odpady, gdy idąc do pierwszego, lepszego supermarketu wszystko — a przede wszystkim środki czystości, pakowane są w plastik?

Na rewolucyjny pomysł wpadł Tom Szaky, zwany także eko-rewolucjonistą. Inspirację zaczerpnął z dawnych czasów, gdy dostawcy mleka przywozili je w szklanych butelkach i zabierali od kupujących te już zużyte, by napełnić z powrotem. Tom wpadł na pomysł stworzenia całego systemu wielorazowych opakowań, który nazwał Loop Project.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


loopstore us 50000694 305432303448443 333746704845690847 n 5c54168429824 700 Mężczyzna wymyślił system, dzięki któremu zredukujemy zużycie plastiku do zera

Wielorazowe opakowania mają wpisywać się w prostą zasadę — kup raz, a potem tylko napełniaj na nowo. Tom tłumaczy, że gdy dana osoba zamówi produkty online z dostawą do domu, zostaną one przywiezione w specjalnym futerale Loop, gdzie znajdować się będą butelki z poszczególnymi produktami. Po ich zużyciu opakowania wystarczyłoby z powrotem włożyć do futerału i zadzwonić po kuriera, który odebrałby nasze wielorazowe opakowania, umył i odwiózł nam znowu napełnione.

Pomysł został zaprezentowany wielu znanym markom i większość z nich bardzo entuzjastycznie podeszła do pomysłu. Wśród nich znajdziemy: Evian, Oral-B, Clorox, Gillette, czy Dove.

Projekt ma ruszyć pełną parą w maju 2019, a testować go będą mieszkańcy Paryża i Nowego Jorku, a następnie Londynu, Tokio i San Francisco. Chcielibyście, żeby projekt wkroczył również do Polski?

Metalowa butelka Metalowe opakowania

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News