Mężczyzna codziennie, przez 40 lat sadził po jednym drzewie na pustkowiu

Mężczyzna sadzący drzewo

Jeśli myślicie, że jeden człowiek nie może zdziałać cudów w kwestii ekologii, to jesteście w błędzie. Poznajcie mężczyznę, dzięki któremu na wyspie Majuli powstał las.

W 1979 roku pewien nastolatek przejął się kwestią erozji gleby i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W ciągu następnych dekad Jadav Payeng posadził tyle drzew, że samodzielnie stworzył las większy od nowojorskiego Central Parku. Jak to często z takimi bohaterami bywa, jego wysiłki na wyspie Majuli (północne Indie), przez wiele lat były niezauważone. Do teraz.

Mężczyzna codziennie, przez 40 lat sadził po jednym drzewie na pustkowiu

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dzięki jednemu z dziennikarzy, który wybrał się do enklawy Jadava, historia ta wyszła na światło dzienne. Jadav mieszka na Majuli i jest to jedna z największych wysp z rzeką na świecie. Niestety, jest to teren niezwykle podatny na erozję gleby i jak twierdzą eksperci, w ciągu 20 lat wyspa może całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi.

Jadav rozpoczął sadzenie lasu po roku, gdy mieszkańcom dokuczały gigantyczne powodzie. Postanowił wtedy, że zasadzi jedno małe drzewko na jałowej ziemi, by pomóc swojej małej ojczyźnie. Ten krok, sadzenie jednego drzewa dziennie, powtarzał każdego dnia przez 40 lat. W tej chwili jego las zajmuje powierzchnię 550 hektarów – porównując – Central Park ma powierzchnię 341 hektarów.

Początkowo sadzenie drzew było bardzo czasochłonnym zajęciem, ale teraz jest już prościej – nasiona otrzymuję z samych drzew – mówi Jadav, który nadal w tej zielonej gęstwinie potrafi bez problemu znaleźć pierwsze posadzone przez siebie drzewko.

Jego niezwykła historia została sfilmowana w dokumencie zatytułowanym Człowiek Lasu, który możecie obejrzeć poniżej.

ajEwvZR 700b Mężczyzna codziennie, przez 40 lat sadził po jednym drzewie na pustkowiu aeMwz2m 700b Mężczyzna codziennie, przez 40 lat sadził po jednym drzewie na pustkowiu

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News