muzyka

Medicine At Midnight. Nowa płyta Foo Fighters

Premiera nowego krążka Foo Fighters to coś, na co fani czekali od momentu jej zapowiedzi w listopadzie. Dziesiąty album zespołu ujrzał światło dzienne 5 lutego 2021 roku i jest istną mieszanką wybuchową.

Foos są znani ze swoich energicznych kawałków, dzięki którym mamy ochotę wskoczyć na stół i szaleć niczym gwiazda rocka na koncercie. Nie inaczej jest w przypadku płyty Medicine At Midnight, która może nas zaskoczyć odświeżonym brzmieniem. Zespół skierował się w stronę pop-rocka. Znajdziemy w nim także domieszkę różnych stylów muzycznych, zaczynając od balladycznego Chasing Birds, przez tytułowe Medicine At Midnight brzmiące jak wyrwane z dyskoteki w latach 80., i kończąc na kawałku Love Dies Young, który spokojnie moglibyśmy usłyszeć w radiu. Jednak nie brak mocniejszych brzmień – No Son Of Mine to szybki kawałek w stylu Motörhead.

Foo Fighters kochają disco

Lider grupy Dave Grohl mówi, że dziesiąty album w karierze zespołu porwie słuchaczy do tańca i tak faktycznie jest. Nowe utwory z pewnością świetnie sprawdzą się na koncertach, na które mocno wyczekuje rzesza fanów. Zespół nigdy wcześniej nie stworzył tak tanecznych kawałków. Medicine At Midnight jest uczczeniem 25-lecia istnienia Foo Fighters. Słuchając tego albumu możemy poczuć się jak na szalonej imprezie urodzinowej. W wywiadzie dla Triple M Dave podkreśla, że zawsze kochał disco i nie przeszkadzało mu to w jednoczesnym uwielbianiu punk rocka i „satanistycznego metalu”.

Zobacz też: https://hiro.pl/szybkie-testy-na-covid-przyszlosc-imprez/

Dziwny sen Dave’a Grohla

Na uwagę zdecydowanie zasługuje oprawa wizualna albumu. Każdy utwór został wzbogacony psychodeliczną wizualizacją, zawierającą old-schoolową grafikę. Aktualnie powstały trzy oficjalne teledyski do utworów: Shame Shame, Waiting On a War oraz No Son of Mine. Ten ostatni, opublikowany 6 lutego, wyróżnia się czarno-białą, komiksową stylistyką.

Za stworzeniem jednego z klipów kryje się ciekawa historia. Dave Grohl zawsze miał nietypowe, bardzo wyraźne sny. W wieku 14 lub 15 lat przyśniło mu się wzgórze, gdzie znajdowała się płonąca trumna. Podbiegł do niej i starał się uratować osobę, która znajdowała się w niej, przez co poparzył swoje dłonie. Ten sen towarzyszył mu przez resztę życia i stał się scenariuszem mrocznego teledysku do utworu Shame Shame. Wystąpiła w nim aktorka, tancerka i modelka Sofia Boutella, znana z takich filmów jak Mumia (2017) czy Climax (2018).

Medicine At Midnight to 37 minut urodzinowej imprezy zespołu Foo Fighters, która z powodu pandemii odbywa się w naszych domach. Zespół zaplanował światową trasę koncertową, której celem było celebrowanie wraz z fanami 25-lecia istnienia. Z oczywistych powodów trasa nie doszła do skutku, jednak Dave Grohl zapewnia, że ich 26-te urodziny będą prawdziwą petardą!

 

Autor: Aleksandra Oleksiuk

Komentarze
Rate this post
Aleksandra Oleksiuk

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

21 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago