Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach

Mały chłopiec ubrany w garnitur, a obok czarnoskóre kobiety w kolorowych sukniach

Urodzony w San Francisco modowy fotograf, Max Hirschberger zasłynął dzięki współpracy z V Magazine, King Kong, Document Journal, Interview i Saint Laurent.

Po studiowaniu aktorstwa w Wielkiej Brytanii, Hirschberger uczęszczał do Parsons The New School for Design, które ukończył z wyróżnieniem w dziedzinie fotografii w 2016 roku. Przez lata zjadł zęby, pracując jako freelancer. Przejście z edukacji na freelancerkę było ekscytującym, ale także bardzo dużym wyzwaniem w tamtym czasie – tłumaczy Max – Dobijanie się do wielu drzwi, umawianie tylu spotkań, ile tylko możliwe, gonitwa za okazjami… Oprócz tego musiałem podejmować typowe prace, żeby móc spłacać rachunki i nadal szukać własnego stylu w fotografii.

Max chciał stworzyć autentyczny wizerunek w ekskluzywnej branży. W swoich pracach kładę nacisk na inkluzywność i różnorodność zawartą wewnątrz i na zewnątrz przemysłu modowego.

W erze MeToo, Hirschberger podkreśla jak ważne jest zapewnienie modelom bezpiecznej i pozbawionej nierówności przestrzeni. Na początku robiłem zdjęcia w konstruowanych środowiskach. To nauczyło mnie eksplorować motywy i rozwijać postaci w kontrolowanej przestrzeni tak, by wzmacniać wydźwięk i jakość moich prac. Bardzo ważne dla mnie jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni na planie dla wszystkich zaangażowanych osób, szczególnie dla modelów. Moje zdjęcia stają się wtedy bardziej autentyczne.

Niedawno Max eksplorował zmiany w polityce i branży modowej. Zdjęcia, które wybrałem poruszają kwestie toksycznej męskości, seksualności, płci i rasowych nierówności. Służą do zadawania ważnych pytań w obecnej kulturze, mówi fotograf. Hirschberger z wyjątkową wprawą stworzył zdjęcia, pracując z najbardziej wymagającymi modelami – z dziećmi. To czyni go wyjątkowym wśród młodych talentów.

1 5 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach photography itsnicethat 7 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 16 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 15 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 14 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 12 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 11 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 10 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 9 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 8 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 6 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 5 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 4 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach MAXHIRSCHBERGER photography itsnicethat 2 Max Hirschberger o toksycznej męskości, seksualności i nierównościach

Tekst: Mateusz Sidorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News