Matematyczne fotografie

Sztuka i nauki ścisłe wydają się być zupełnie przeciwstawnymi dziedzinami. Słowaczka Evelyn Bencicova postanowiła jednak zbliżyć je do siebie, tworząc serię zdjęć inspirowanych matematycznym zjawiskiem asymptoty.

Asympthote Photography Project – taką nazwę otrzymało przedsięwzięcie słowackiej fotograf. Bencicova od zawsze lubiła bawić się symetrią i jej wcześniejsze zdjęcia mają w sobie wiele z pogranicza matematyki i sztuki. W swoim najnowszym projekcie już w tytule sygnalizuje nierozerwalny związek swoich prac z regułami nauk ścisłych.

Ludzie pozują do jej zdjęć ułożeni zgodnie ze zjawiskiem asymptoty, czyli linii, do której zbliża się wykres krzywej funkcji. Fotografie są geometryczne, niepokojące w swojej prostocie. Ciężko o nich opowiadać, najlepiej przyjrzeć się im odkładnie i samemu ocenić, czy matematyka i sztuka to tak odległe, jak mogłoby się wydawać, dziedziny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1

2

3

4

5

6

7

8

9

tekst | Ada Olejnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News