Mastodon, At the Drive-In i Queens of the Stone Age w nowej supergrupie

gitarzysta zespołu queens of the stone age, troy van leeuwen podczas koncertu, z gitarą, w czarnej marynarce, czarnej koszuli i czarnym krawacie w drobne białe paski, na różowo-niebieskim tle

Muzycy od lat uwielbiają tworzyć nowe projekty z kolegami po fachu, zakładając tzw. supergrupy. Po takich zespołach, jak SuperHeavy czy Atoms for Peace, przyszedł czas na kolejną – Gone is Gone, na którą składają się członkowie Mastodon, At the Drive-In oraz Queens of the Stone Age.

W Gone is Gone będziemy mogli usłyszeć wokalistę i basistę Mastodon – Troya Sandersa, gitarzystę Queens of the Stone Age – Troya Vana Leeuwena, perkusistę Tony’ego Hajjara z At the Drive-In i multiinstrumentalistę Mike’a Zarina. Na lato planowana jest premiera EP-ki, a później, jeszcze w tym roku, płyta długogrająca, na której znajdzie się trzynaście utworów. Amerykańska publiczność pierwszy koncert zespołu będzie mogła zobaczyć już 27 kwietnia w Los Angeles.

Powstanie supergrupy było wspólnym pomysłem Hajjara i Zarina, którzy razem współpracowali już od siedmiu lat, tworząc soundtracki do filmów i gier. Ich ideą było przekształcenie swojego projektu w pełnoprawny zespół, łączący to, co dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiedzą oni o nagrywaniu i koncertowaniu, z miłością do instrumentacji.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Poniżej do odsłuchania zapowiedź nadchodzącego singla Gone is Gone – Violescent.

tekst | Lena Maksiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News