Marzenia senne Oli Bajer

Znacie markę Bola, której projektantką jest Ola Bajer? Jej nowa, wiosenno-letnia kolekcja, pojawiła się właśnie w sprzedaży. Inspirowana marzeniami sennymi, projektantka otwiera przed widzami intymną sferę swoich snów, przenosząc ją w formę ubioru.

.draumen. – kolekcja na sezon SS2016, inspirowana jest faktycznymi snami twórczyni marki. Ola Bajer stawia na prostotę z nutką nonszalancji – pośród wielu wyszywanych haftów i zdobień, znajdziemy… motyw odciętej głowy projektantki! Symbole, jakimi posługuje się Bola, mają wprowadzić odbiorcę kolekcji w intymny, głęboki świat jej snów.

6-bola draumen

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Inspiracje czerpane z codziennych snów znajdują odzwierciedlenie w użytych materiałach i technikach, którymi posługuje się Bola. Nowa kolekcja to bogactwo tkanin: len łączy się tu z jedwabiem, szyfon i bawełna współgrają z organzą. Kolorystycznie dominują beże, pojawiają się też granat i złote koraliki. Ręcznie wyszywane hafty i druk farbami wodnymi tworzą z kolekcji prawdziwe dzieło sztuki.

Sesją zdjęciową prezentującą .draumen. zajął się Michał Pająk. Stylizacje przygotował Jakub Pieczarkowski, a make-up Anna Catnel Piechocka.

Wszyscy znali kolekcję, długo na jej temat rozmawialiśmy, każdy ma do niej jakieś specyficzne uczucia i dzięki temu mogłam “oddać” ją w ich ręce – wspomina Ola Bajer.

Michał Pająk dzieli się natomiast przemyśleniami na temat swojego pomysłu na przedstawienie tej niezwykłej kolekcji:

Wizualnie chciałem osiągnąć klimat nocy na pustyni i chłodnych, odrealnionych ciał, pogrążonych we śnie. Ciało podczas snu się wychładza, więc kolory są zimne, a padające światło nasuwa skojarzenie ze światłem księżyca. Dzięki temu zdjęcia mają charakter mroczny i pełen niedopowiedzeń. Dziwne gesty modeli są jak urywki historii, które pamiętamy rano, ale których sens często pozostaje zagadką.

2- bola lookbook 3- bola lookbook 4- bola lookbook 5- bola lookbook bola-1 lookbook

A jak wy oceniacie koncepcję Oli Bajer i jej współpracowników? My jesteśmy zachwyceni!

tekst  | Ada Olejnik

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News