Tainted Love: Marylin Manson oskarżony o przemoc

Marylin Manson oskarzony artysta z makijazem

Evan Rachel Wood, gwiazda musicalu “Across the Universe” wczoraj dodała post na instagramie, w którym wprost oskarża o przemoc swojego eks, Marylina Mansona. Jego wytwórnia zareagowała natychmiast. 

Evan Rachel Wood i Marylin Manson poznali się kiedy aktorka była jeszcze nastolatką. Zostali parą, kiedy ona miała 19 lat, a on 38. Zaręczyli się w 2010 roku, niedługo później zerwali. Wood już wcześniej mówiła publicznie, że jest ofiarą gwałtu i przemocy domowej, ale dotąd nie wyjawiała nazwiska swojego oprawcy. Fani mogli się jedynie domyślać, o kogo chodzi, a sam Manson nie poniósł dzięki temu żadnych konsekwencji. Fakt, że Wood oskarżyła Mansona wprost, może postawić jego dalszą karierę pod znakiem zapytania.

marylin manson oskarzony

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

 

Oskarżenia przeciwko Mansonowi

Wood na swoich instastory udostępniła wypowiedzi innych kobiet, które doświadczyły przemocy ze strony Mansona. Zarzuty są  na tyle poważne, że artyście może być ciężko uniknąć surowej kary. Ashley Walters, była osobista asystentka wokalisty, twierdzi, że to przez niego cierpi na PTSD (zespół stresu pourazowego) i depresję . Walters wielokrotnie była świadkiem przemocy ze strony Mansona. Rzucał przy niej ciężkimi przedmiotami i szkłem, upokarzał ją na tle seksualnym i zastraszał nawet wtedy, kiedy już odeszła z pracy.

Gabriella, znana pod pseudonimem SourGirrrl artystka, oskarża Mansona o wielokrotne gwałty i zmuszanie do brania narkotyków. Sarah McNeilly zarzuca Mansonowi, że rzucał nią o ścianę i karał ją zamykaniem w pokoju wbrew jej woli. Ashley Lindsay Morgan mówi z kolei o tym, że wokalista zabraniał jej opuszczać jego dom, jeść i spać. Marylin Manson oskarżony jest przez każdą z tych kobiet o doprowadzenie do ciężkich zaburzeń psychicznych, PTSD, depresji i prób samobójczych. Oskarżenia potwierdza bliski współpracownik gwiazdy, Dan Cleary. Według jego zeznań, wielu współpracowników widziało jak artysta niszczy psychicznie swoje dziewczyny, ale nie wtrącali się w obawie o pracę.

Wytwórnia Mansona natychmiast zrywa z nim współpracę

Na konsekwencje nie trzeba było długo czekać. Loma Vista Recordings, wytwórnia, z która Manson współpracuje od 2015 roku zerwała z nim współpracę natychmiast po oświadczeniu Evan Rachel Wood. Wytwórnia napisała na instagramie, że “W świetle dzisiejszych zarzutów ze strony Evan Rachel Wood i innych kobiet, które nazywają Marylina Mansona sprawca przemocy, Loma Vista natychmiast zaprzestaje dalszej promocji jego obecnej płyty. Ze względu na te wydarzenia, zdecydowaliśmy też nie podejmować współpracy z Marylinem Mansonem w przyszłości.”

Marylin Manson oskarżony o przemoc odpowiedział na zarzuty krótkim instagramowym postem z wyłączoną opcją komentowania. Artysta twierdzi, że zarzuty “zakłamują rzeczywistość” a on sam jest niewinny. Widocznie przybrał te samą strategie obrony, co Alexander Wang, projektant mody niedawno oskarżony o wielokrotne gwałty na swoich modelach.

Tekst: Kamila Szalas

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News