Marka kosmetyczna odmówiła współpracy vlogerce z powodu trądziku

Dwa zdjęcia dziewczyny z trądzikiem z makijażem i bez makijażu

Brytyjska vlogerka beauty poczuła się dyskryminowana, gdy w ostatniej chwili jedna z marek zajmujących się tworzeniem produktów do włosów odmówiła jej współpracy z powodu… trądziku.

Kadeeja Khan prowadzi kanał na YouTube, gdzie publikuje filmy edukacyjne o makijażu, różnych doświadczeniach z nim związanym, kosmetykach i naturalnie zajmuje się także reklamą niektórym marek. Czym się różni Kadeeja od tysiąca innych beauty blogerek/vlogerek? Dziewczyna ma trądzik i się go w żaden sposób nie wstydzi.

Niedawno Kadeeja otrzymała propozycja od jednej z marek, aby pomóc im w promowaniu najnowszej linii wegańskich farb do włosów. Planowany był z tej okazji wyjazd do Francji. Wszystko było ustalone, zaakceptowane, jednak kilka dni później vlogerka dostała niespodziewaną odmowę.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

By having acne influential blogger is rejected by LOral in her new campaign 5a9d395b9265b 880 Marka kosmetyczna odmówiła współpracy vlogerce z powodu trądziku

Vlogerka postanowiła nie zostawić tej sytuacji bez komentarza, pisząc na swoim Instagramie:

Przywykłam już do wszelkiego rodzaju internetowych trolli. Ale nie spodziewałam się czegoś takiego ze strony dużej, międzynarodowej marki. Serio, to zabolało. Jakby w branży nie było miejsca dla takich ludzi jak ja – zmagających się z trądzikiem. Czy mam to rozumieć, że będę warta współpracy tylko wtedy, gdy będę idealna? Trudno, ta wiadomość upewniła jedynie w tym, że trzeba walczyć o to, by stereotypy piękna zostały przełamane. Dziewczyny, jesteście piękne bez względu na to, co inni o Was mówią. Nigdy nie przestawajcie kochać siebie takimi, jakie jesteście i nie zmieniajcie się!

Marka kosmetyczna odpowiedziała blogerce:

Przepraszamy za zamieszanie i jakiekolwiek straty poniesione z tego tytułu. Skontaktowaliśmy się z ludźmi zaangażowanymi w projekt i nastąpiło nieporozumienie. Sesja zdjęciowa miała promować najnowszą linię farb do włosów, angażując w to fryzjerów oraz blogerów lifestylowych. Doszło jednak do nieporozumienia i agencja zajmująca się castingiem wybrała złą grupę blogerów. W kontraktach mamy zapisane, że do akcji nie mogą zostać włączone osoby z problemami skórnymi.

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy trądzik jest faktycznie problemem, który powinien wyeliminować vlogerkę z udziału w kampanii?

https://www.instagram.com/p/BgEvBjBgPdr/?taken-by=emeraldxbeauty

https://www.instagram.com/p/BfJwsCLgTfC/?taken-by=emeraldxbeauty

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News