Marina Abramović wystawi swój najbardziej kontrowersyjny performance z 1977 roku

Dwoje nagich ludzi

Performance zatytułowany Imponderabili został w 1977 roku przerwany przez policję, ponieważ został uznany za nieprzyzwoity.

Teraz Abramović wraca jednak do swoich korzeni, ożywiając swój najbardziej osobisty występ. Performance dołączy do repertuaru ogromnej wystawy artystki, która pojawi się w londyńskiej Royal Academy już w 2020 roku. Wystawa będzie uhonorowaniem 50-lecia artystycznej twórczości Abramović.

Performance Imponderabilia został pierwotnie wykonany w Muzeum Galleria d’Arte Moderna w Bolonii w 1977 roku. W występie wzięła udział sama Abramović oraz jej partner i współpracownik Ulay. Oboje nadzy, stali po przeciwległych stronach futryny umożliwiającej wejście do muzeum. Jeśli ktoś chciał wejść do muzeum, musiał przecisnąć się przez ich nagie ciała – luka ta została określona jako metafora kanału rodnego. Performance miał trwać trzy godziny, jednak został przerwany po zaledwie 90-minutach, ponieważ został uznany za obsceniczny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W nowej odsłonie, zamiast Abramović i Ulay pojawią się modele, a odwiedzający będę mieli wybór: czy chcą wziąć udział w performansie, czy wybrać inną trasę zwiedzania i jedynie obserwować.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News