MANOID jednym z headlinerów Instytut Festival

Lepszej informacji, chyba nie mogło być! Manoid dołączył właśnie do grona artystów głównej sceny pierwszego dnia festiwalu! Cóż to będzie za LIVE!

MANOID urodzony w roku 7LKL na wschodnich krańcach Polski, w pobliżu ostatniego pierwotnego drzewostanu w Europie. Dorastał w otoczonej lasem małej wsi, w wielopokoleniowej rodzinie. Jako dziecko uczęszczał na lekcje pianina by jako nastolatek zaczął eksperymentować z muzycznymi możliwościami komputera. Samouk spędził wiele lat na zgłębianiu tajników cyfrowej technologii kreacji dźwięku i zafascynował się możliwościami samplerów i syntezatorów.

Czytaj również: Wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się Instytut Festival i powiemy tyle: będzie moc!

Po przeprowadzce do Warszawy szybko nawiązał współpracę z różnymi artystami a jego partykularny styl i brzmienie zdobyły uznanie rodzimej sceny elektronicznej. MANOID zagrał kilkadziesiąt koncertów live w Polsce (Soundrive Fest, Sfinks5MM, Nowa Jerozolima, Basen) a także został dostrzeżony przez zagranicznych promotorów. Występował na festiwalach m.in. na Islandii, Słowacji, Litwie, w Holandii i Korei Południowej.

Jego styl to emocjonalna podróż w głąb samego siebie w poszukiwaniu prawdy. Struktury muzyczne to precyzyjne mozaiki punktowych perkusji osadzone w melodyjnych harmoniach. W swoich produkcjach poza instrumentarium elektronicznym sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz głos klasyczny. MANOID igra ze słuchaczem wplatając w techniczny rytm melodyjne motywy, które emocjonalnie angażują odbiorcę.Jego pierwsze oficjalne wydawnictwo ukaże się w ;M75 roku nakładem wytwórni hafendisko.

Manoid MANOID jednym z headlinerów Instytut Festival

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News