Malowanie po numerach, haft diamentowy i drewniane modele – pomysły na ciekawe spędzanie deszczowych wieczorów w domowym zaciszu

Malowanie po numerach, haft diamentowy i drewniane modele – pomysły na ciekawe spędzanie deszczowych wieczorów w domowym zaciszu

Niezależnie od pory roku, często zdarzają się wieczory z taką pogodą, że najlepiej zostać w domu. Tylko co wtedy robić, gdy mamy dość telewizji, a tradycyjne puzzle zwyczajnie się nam znudziły? Producenci artykułów plastycznych i hobbystycznych ciągle dbają oto, aby klienci mogli rozwijać swoje plastyczne i techniczne umiejętności. Obecnie hitami sprzedażowymi są takie rewelacyjne produkty jak: zestawy do malowania po numerach, haft diamentowy oraz drewniane modele do składania.

Malowanie po numerach

Dzięki koncepcji malowania po numerach każdy może być twórcą wspaniałego dzieła, które można powiesić we własnym domu lub komuś podarować. Na czym to konkretnie polega? Nabywając zestaw do malowania, otrzymujemy ponumerowany obrazek (zagruntowane płótno bawełniane). Każdy obszar oznaczony cyfrą należy pomalować kolorem odpowiadającym tej cyfrze. Oczywiście w zestawie znajdują się także wysokiej jakości farby akrylowe z numerami. Jak widać, pomysł jest bardzo prosty i wielu osobom przypomina dawne szkolne kolorowanki.

Malowanie po numerach to gwarancja miło spędzonego czasu zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Podczas zajęć artystycznych rozluźniamy się i odpędzamy stres. Pobudzamy także swoją kreatywność, spostrzegawczość, cierpliwość, skupienie oraz zdolności manualne. W asortymencie sklepu Idejka.pl znajdują się zestawy do malowania po numerach przedstawiające, między innymi: zwierzęta, ptaki, pejzaże, kwiaty, ludzi, krajobraz miejski, portrety, martwą naturę, motoryzację, kosmos, sceny rodzajowe, akty, abstrakcje, znane wszystkim dzieła światowego malarstwa (np. Mona Lisa Leonarda Da Vinci, Słoneczniki Vincenta van Gogha, Sen spowodowany lotem pszczoły Salvadora Dali).


Haft diamentowy

Haft diamentowy opiera się na podobnym pomyśle, co malowanie po numerach. Jednak w tym przypadku do tworzenia obrazu nie używa się farb, tylko kolorowych koralików. W zestawie otrzymujemy płótno ze schematem obrazu i symbolami, które przymocowane jest do drewnianej blejtramy oraz ponadto komplet kryształów o różnych kolorach, specjalny aplikator służący do przenoszenia ich na płótno, pojemnik na kryształki. Ze względu na to, że kryształki to wielowymiarowe bryły, mienią się różnokolorowymi odblaskami. Końcowy efekt jest zatem oszałamiający.

Tematem diamentowej mozaiki 5D mogą być na przykład: zwierzęta, ptaki, krajobrazy, kwiaty, ludzie, martwa natura, a także abstrakcje i sceny marynistyczne. Obrazy dostępne są w dwóch rozmiarach: 30 cm x 40 cm oraz 40 cm x 50 cm.

Drewniane modele do składania

Z całą pewnością godne uwagi są również drewniane modele do składania. Pobudzają one nasze umiejętności techniczne i stanowią nie lada wyzwanie. Niektóre propozycje zostały stworzone z myślą o pokazaniu sposobu działania mechanizmów. W katalogu produktów sklepu Idejka.pl znajdują się między innymi: drewniany mechaniczny model motyla do składania, drewniany mechaniczny model kabrioletu, drewniany model lokomotywy z tendrem oraz drewniane modele: ciągnika, motocykla, naczepy.

Takie drewniane puzzle 3D wykonane są z wysokiej jakości sklejki. Model składa się bez użycia kleju. W opakowaniu znajduje się instrukcja dostępna w języku polskim, jak i 10 innych językach (w tym: angielskim, niemieckim, ukraińskim). Każdy model jest niezwykle realistyczny i dopracowany w najdrobniejszym szczególe.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News