Make Snoop’s career great again, czyli beef rapera z prezydentem

Raper strzela do wizerunku Donalda Trumpa

Może nie do końca beef. Obecny prezydent USA – Donald Trump nie odpowiedział przecież Snoop Doggowi muzycznym dissem. Wyraził swoją opinię na ten temat w tweecie. No bo przecież: “He’s the best tweeting person, that you’ve ever met”.

O co dokładnie chodzi? O teledysk, który amerykański raper wypuścił kilka dni temu. W sumie, na pierwszy rzut oka, nic w nim kontrowersyjnego. Ot, zwykła satyra na współczesne społeczeństwo. Pierwsze ujęcia ukazują przykładną, amerykańską rodzinkę w strojach klaunów. Dalej Doggy Dog tym samym zabiegiem artystycznym obśmiewa konsumpcjonizm, zatracenie w pracy, podatność na wpływ mediów. Bla, bla, bla. To już było dawno temu.

No, a gdzie ta kontrowersja? – spyta spragniony sensacji czytelnik. Tam się ona zaczyna, gdzie pojawia się wizerunek najmniej seksistowskiego, antysemickiego, rasistowskiego, a zarazem najbogatszego i najmądrzejszego prezydenta USA, jakiego stworzył Bóg.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Serio, Trump w ten sposób o sobie powiedział. Niestety Snoop Dogg zdaje się nie należeć do grupy ludzi podzielających wyżej przytoczoną opinię. Obecny przywódca wolnego świata jest w klipie przedstawiony również jako klaun. W dodatku klaun, do którego muzyk w ostatniej ze scen strzela.

Tweet Trumpa na temat teledysku

Nasz ulubiony posiadacz najpiękniejszej czupryny, posługujący się najpiękniejszym, amerykańskim akcentem nie byłby sobą, gdyby tego jawnego nadużycia nie skomentował. A ów komentarz  ukazuje kolejną niebywałą cechę Trumpa – wspaniałomyślność.

Dowiadujemy się z niego, bowiem, że gdyby w ten sam sposób został użyty wizerunek byłego prezydenta – Barracka Obamy, artysta używający go do swoich niecnych celów trafiłby do WIĘZIENIA.  Oprócz tego, nasza świadomość zmuszona jest przyjąć do siebie, że Snoop Dogg, być może chwyta się tego typu zabiegów, żeby ratować karierę.

Na szczęście MOŻE TO ZROBIĆ, ponieważ w USA panuje teraz wolność słowa i sprawiedliwość.

Snoop Dogg tańczący na tle obrazu "Ostatnia Wieczerza"

Tekst: Krzysztof Jędrzejczyk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News