Zdobądź bilet na naszym Fb lub Ig ? MACKLEMORE – THE BEN TOUR w Warszawie – 29.04 EXPO XII

MACKLEMORE – THE BEN TOUR w Warszawie – 29.04 EXPO XII 
fot. materiały promocyjne

Macklemore, zdobywca wielu diamentowych albumów, laureat nagrody GRAMMY®, wkrótce wyrusza w pierwszą część trasy koncertowej The Ben Tour, podczas której będzie promować kawałki ze studyjnego albumu zatytułowanego „BEN”. Wydawnictwo ukazało się 3 marca 2023 roku.

Macklemore – 12,8 miliardów MILIARDÓW STREAMÓW!

Multiplatynowy artysta i zdobywca nagrody GRAMMY® przeszedł do historii dzięki połączeniu sukcesu komercyjnego, uznania krytyków i międzynarodowej popularności. Z dotychczasową liczbą 12,8 MILIARDÓW STREAMÓW Macklemore jest jednym z najlepszych niezależnych artystów wszechczasów.

Artysta niedawno wydał dwa nowe single w ramach kampanii promującej jego nowy album, którego premiera była 3 marca 2023. Z niezaprzeczalnie triumfującą energią i wzbogacony chórem refren zaśpiewany przez Tones and I w singlu „CHANT” dostarcza motywujących emocji, które są synonimem najbardziej uwielbianych płyt Macklemore. „MANIAC” (z udziałem Windsera) to najnowszy wydany, wpadający w ucho singiel, który obecnie znajduje się na #34 miejscu listy przebojów US Top 40 radio chart.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„GEMINI” – pierwszy solowy album Macklemore’a od 12 lat, został wydany w 2017 roku i zadebiutował na #2 miejscu listy Billboard Top 200 i #1 miejscu rapowych list przebojów, R&B/Hip-Hop i Independent Albums, zawiera platynowe single: „Glorious” (feat. Skylar Grey), „Good Old Days” (feat. Kesha) i „Marmalade” (feat. Lil Yachty).

Po wydaniu albumów: „The Heist” (z którego pochodzą dwa single #1, diamentowy „Thrift Shop” i nowy „Can’t Hold Us”) oraz „This Unruly Mess I’ve Made” (na którym znalazł się nagrodzony platyną singiel „Downtown”) nagranych we współpracy z wielokrotnym zdobywcą nagrody GRAMMY i pięciokrotnym zdobywcą platynowej płyty Ryanem Lewisem, Macklemore nagrał płytę „GEMINI”. Łącznie teledyski Macklemore’a obejrzano ponad 3 MILIARDY razy, a on jest jednym z zaledwie dwóch raperów posiadających singiel, który zdobył status diamentowego („Thrift Shop”). Macklemore jest jednym z zaledwie 20 artystów, którzy zdobyli dwa diamentowe certyfikaty RIAA.

Mieszkający przez całe życie w Seattle, Macklemore zawsze wierzył, że wykorzystuje swoją pozycję, zasoby i twórczość, aby mieć wpływ na kwestie równości rasowej i społecznej. Macklemore jest współzałożycielem The Residency – programu rozwoju hip-hopu i młodzieży, który stał się jedną z największych możliwości dla młodych, aspirujących artystów w regionie. Opierając się na osobistej walce z narkotykami i alkoholem, Macklemore konsekwentnie wykorzystywał swoją sztukę i pozycję do podnoszenia świadomości na temat uzależnień i wychodzenia z nałogu. W 2016 roku wystąpił w specjalnym programie MTV razem z prezydentem Obamą dotyczącym epidemii opioidów w Ameryce. Był pierwszym przedstawicielem spoza administracji, który wziął udział w cotygodniowym przemówieniu prezydenckim.

W 2021 roku Macklemore wypuścił Bogey Boys, markę odzieży golfowej i lifestylowej, która nabrała rozpędu robiąc furorę w świecie golfa i mody. We wrześniu 2021 roku uruchomił flagowy sklep Bogey Boys wraz z Goose Magees Vintage Mall na Capitol Hill w Seattle. Jest współwłaścicielem Seattle Sounders z Major League Soccer i Seattle Kraken z National Hockey League. Obecnie zasiada w radzie dyrektorów Musi Cares, The Residency i The Underground Museum w Los Angeles.

STRONY INTERNETOWE MACKLEMORE:

OFFICIAL WEBSITE | FACEBOOK | TWITTER | INSTAGRAM | TIKTOK

Macklemore – THE BEN TOUR

MACKLEMORE – THE BEN TOUR w Warszawie – 29.04 EXPO XII
Okładka albumu „BEN”

19-dniowy europejski odcinek trasy, zorganizowany przez Live Nation, rozpocznie się we wtorek 4 kwietnia 2023 r. w Dublinie w 3Arena. Następnie twórca światowych hitów zaprezentuje swoje elektryzujące show w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Polsce, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Danii i zakończy w Norwegii w Oslo we wtorek 9 maja. Pełna lista dat poniżej. Dodatkowe koncerty w 2023 roku zostaną ogłoszone wkrótce.

THE BEN TOUR 2023:

Tuesday, 4 April                Dublin, Ireland                            3Arena

Friday, 7 April                    Glasgow, UK                               O2 Academy

Sunday, 9 April                  Manchester, UK                               O2 Victoria Warehouse

Tuesday, 11 April              Birmingham, UK                         O2 Academy

Wednesday, 12 April         London, UK                                O2 Academy Brixton

Sunday, 16 April                Amsterdam, Netherlands             AFAS Live

Monday, 17 April               Brussels, Belgium                            Forest National

Tuesday, 18 April              Paris, France                                Zenith

Friday, 21 April                  Cologne, Germany                       Palladium

Saturday, 22 April              Berlin, Germany                          Verti Music Hall

Monday, 24 April               Munich, Germany                        Zenith

Tuesday, 25 April              Offenbach, Germany                   Stadthalle

Thursday, 27 April             Hamburg, Germany                     Edel Optics Arena

Saturday, 29 April            Warsaw, Poland                         EXPO XXI

Sunday, 30 April                Vienna, Austria                            Stadthalle

Tuesday, 2 May                 Zurich, Switzerland                         Samsung Hall

Thursday, 4 May                Milan, Italy                                  Alcatraz

Sunday, 7 May                   Copenhagen, Denmark                Vega Main Hall

Tuesday, 9 May                 Oslo, Norway                              Sentrum Scene

Długo oczekiwany powrót na europejskie sceny następuje po roku wielkich sukcesów dla Macklemore’a. Poza wydaniem swojego najnowszego albumu i wspólnych koncertach z Imagine Dragons podczas ich północnoamerykańskiej trasy koncertowej, w 2022 roku raper obchodził również 10-lecie wydania swojego wielokrotnie nagradzanego nagrodą GRAMMY® Award albumu „The Heist”, z którego pochodzą dwa single z numerem 1: diamentowy „Thrift Shop” i „Can’t Hold Us”.

Oficjalny teledysk do jego najnowszego utworu „FAITHFUL” feat. NLE Choppa” również jest już dostępny. Film wyreżyserowany przez Johna C. Petersona i jego żonę Tricię Davis w roli dyrektora kreatywnego, w sprytny sposób przedstawia mroczne siły uzależnienia. Występują w nim Macklemore i NLE Choppa.

Szczegóły koncertu Macklemore’a w Polsce

MACKLEMORE – THE BEN TOUR w Warszawie – 29.04 EXPO XII
MACKLEMORE – THE BEN TOUR w Warszawie – 29.04 EXPO XII

W ramach THE BEN TOUR Macklemore pojawi się w Polsce 29 kwietnia 2023 roku (sobota) w Warszawie na hali EXPO XXI. Jako suport pojawią się Tones and I oraz charlieonnafriday. Bilety na koncert i pakiety VIP dostępne na Live Nation.

Zobacz też: Samia wraca z niezwykłym albumem „Honey”

Samia wraca z niezwykłym albumem „Honey”

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News