Lumia Summer Vibes prezentuje: Isolee

997028_805524322832841_1949029216160139028_n

Pochodzący z Frankfurtu nad Menem Rajko Müller aka Isolee to jedna z bardziej zasłużonych postaci na elektronicznej scenie muzycznej. Pod koniec lat ‘80 znudzony synth-popem oraz EBM, artysta skierował swoje zainteresowania na gatunki hip-hop, house oraz techno.

Niedługo po tym cały świat dowiedział się o Rajko Müllerze dzięki hitowi „Beau mot plage”. Numer ten znazł się na kilkudziesięciu kompilacjach, a dziś można go usłyszeć w kilkunastu różnych remixach.  Póżniej przyszedł czas na debiutancki album zatytułowany ”Rest””, który dał niejako początek nowemu nurtowi w muzyce elektronicznej określanego mianem microhouse. Bo to właśnie Isolee obok takich artystów jak Ricardo Villalobos, Herbert czy też Luciano wymieniany jest jako ojciec chrzestny microhouse’u.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Trzy lata później po przeprowadzeniu się do Hamburgu, oczy całego świata po raz kolejny zwróciły się ku Isolee. To właśnie wtedy ukazała się druga płyta długogrająca artysty „We are Monster”, przez wielu uważana za muzyczną bilbię microuhouse’u. O albumie pisali wszyscy, poczynając od mniej znanych magazynów muzycznych, kończąc na New York Times.

Prawie sześć lat po ukazaniu się „We are Monster”, Isolee ogłasił wydanie swojego kolejnego krążka – „Well Spent Youth”, tym razem dla należącego do DJ Koze labelu – Pampa Records.

 

(na podstawie informacji prasowych)

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News