Luksus spod czerwonej wykładziny

#1 Carlton

c

Hotel do którego Grace Kelly weszła jako aktorka, a opuściła go jako księżna Monako. Hotele są bardzo ważnym elementem miasta, to im Cannes zawdzięcza to, że jest gospodarzem festiwalu filmowego, a nie kolejnym, zwykłym kurortem Lazurowego Wybrzeża. One nadają miastu luksusowy klimat, z którym nowobogadzkie miasta Zatoki Perskiej nie mogą konkurować.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

 

#2 Suquet

c.2

Suquet czyli starówka, której wąskie uliczki oplatają wzgórze Mont Chevalier. W ten labirynt koniecznie trzeba się zapuścić. Panuje tu zupełnie inny klimat, rządzą tu lokalsi, którzy nie różnią się bardzo od innych południowców, lubiących prowadzić zawzięte dyskusje pod oknami kamienic, w oparach dymu papierosowego. Suquet doskonale uzupełnia Cannes, któro bez niego byłoby nieznośnie snobistyczne.

 

#3 La Castre

c

Średniowieczny zamek znajdujący się na szczycie miejskiego wzgórza. Mieści się w nim muzeum etnograficzne Mussée de la Castre. Posiada wspaniałą kolekcje precjozów z Bliskiego i Dalekiego Wschodu podarowanych muzeum przez holenderskiego podróżnika i kolekcjonera.

 

#4 Froville

c.4

Lokalne targowisko, na którym możemy odnaleźć całe bogactwo Prowansji. W tym raju dla smakoszy możemy odnaleźć najwyższej jakości produkty: świeże ryby, owoce morza, oliwy, warzywa, wędliny i najróżniejsze przetwory.

 

#5 Widoki

c.5

Wisienką na torcie są widoki. Będąc w Cannes nie możemy zapomnieć o plażach, z których słynie całe Lazurowe Wybrzeże, niesamowity błękit wody hipnotyzuje każdego. A gdy zdołamy wyrwać się spod morskiego zaklęcia powinniśmy zdobyć najwyższą basztę zamku i stamtąd podziwiać nie tylko panoramę dostojnego Cannes- widok z wieży to także ośnieżone szczyty Alp.

 

 

tekst| Paulina Niemczyk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News