Ludzie od zawsze wysyłali „nudesy”. Oto pierwsze nagie „zdjęcie” wysłane w 1828 roku

Portret kobiety z brązowymi włosmai

Nie chcąc nikogo rozliczać z tego, co robi, gdy nikt nie patrzy, jedno jest pewne: żyjąc w erze mediów społecznościowych, wysyłanie swoich nagich zdjęć jest na porządku dziennym. Trend ten nie pojawił się jednak dopiero w XXI wieku.

Społeczność Reddit znalazła ostatnio w odmętach internetu prawdopodobnie jedno z pierwszym nagich zdjęć, jakie kiedykolwiek zostało wysłane. I mówiąc zdjęcie w kontekście 1828 roku, mamy na myśli oczywiście obraz. A dokładnie, piersi amerykańskiej artystki Sarah Goodridge.


Obraz o rozmiarach trzy na cztery cala jest autoportretem artystki. Sarah jednak niestandardowo, jak na tamte czasy, postanowiła poświęcić całą uwagę płótna wyłącznie swoim piersiom.

Obraz przedstawiający piersi

Obraz zatytułowany Beauty Revealed został wysłany Danielowi Websterowi – senatorowi i mężowi stanu, którego podobiznę również można odnaleźć na obrazach artystki.

Wygląda na to, że gdyby Sarah i Daniel żyli w 2019 roku, kobieta wysłałaby senatorowi po prostu niewinnego DMa, ale cóż – jakie czasy, takie nudesy.

A najtrafniejszym komentarzem w całej sprawie niech pozostanie ten, napisany przez jednego z użytkowników Reddit:

Niby tajemnica, a zobaczcie: prawie 200 lat później wszyscy patrzymy na piersi kobiety, które miał oglądać tylko jej kochanek. Chrońcie swoje dane!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News