Categories: markimodapokazy

Louis Vuitton 2021 hołduje ekologicznej modzie w nowej kolekcji

Zdążyliśmy się już odzwyczaić od rozmachu i dynamizmu, jakie na przestrzeni lat oferowały nam pokazy mody na żywo. Po cyfrowym Fashion Weeku w Mediolanie i Paryżu, nadszedł czas na powrót do sprawdzonych praktyk – francuski dom mody Louis Vuitton i jego dyrektor kreatywny Virgil Abloh zorganizowali na żywo pokaz męskiej mody w Szanghaju. Kolekcja zawiera kreacje na sezon wiosna-lato 2021 i symbolizuje odrodzenie LV. Zwiastuje także nowy rozdział w relacji moda-ekologia.

Jak zapowiadano od czasu lipcowego Tygodnia Mody w Paryżu, męska kolekcja Louis Vuitton na sezon wiosna/lato 2021 wyruszyła na wschód, gdzie jej pierwszym przystankiem został Szanghaj. To właśnie w tym chińskim mieście zaprezentowano pierwszą z dwóch części pokazu. Kolejna odsłona show nastąpi we wrześniu, jednak zostanie zmieniona jej lokalizacja. Francuski dom mody chce tym razem postawić na stolicę Japonii – Tokio.

Fot. Louis Vuitton

Temat przewodni LV SS21

Najnowsza kolekcja LV SS21 nawiązuje do twórczości amerykańskiego kompozytora jazzowego i pianisty Sun Ra. Zahacza także o temat integracji i poznawania rozmaitych kultur – stąd jej tytuł Message in a Bottle. Stanowi również symbol odrodzenia tego francuskiego domu mody. Abloh opisał ją jako „mantrę naszych czasów i odę, która odświeża kanony stylistyczne marki”.

Fot. Louis Vuitton

Niezawodna dowolność

Kolekcja przybrała formy nieskrępowane kreatywnością. W ofercie Louis Vuitton znajdziemy 60 męskich kreacji, z których każda wyróżnia się na tle innych dzięki odważnym kolorom, dodatkom i elementom nawiązującym do odzieży M65, maskotkom „Zoooom With Friends” i żywym wzorom (głównie szachownicy).

Fot. Louis Vuitton

W pamięci wielu szczególnie zapisała się kreacja, w której na zakończenie pokazu wystąpił Kris Wu. Model miał na sobie plecak w kształcie gigantycznego nadmuchiwanego stworzenia, które osiągało 2 metry wysokości. Kostium powstał z myślą o projekcie  Upcycling Ideology.

Fot. Louis Vuitton

Kolekcja stworzona w zgodzie z oszczędnością

Jednak tym, co przykuwa najwięcej uwagi, jest nowatorskie podejście LV do wykonania stylizacji. Lwia część ubrań została utworzona z materiałów pochodzących z recyklingu, a pozostałe modele zostały zapożyczone z poprzednich kolekcji. Powrócono także do dawnych pomysłów i dano im nowe życie. Wszystko to ma przypominać miłośnikom mody, że nie ma już ani „nowej”, ani „starej” kolekcji. Należy jedynie pamiętać o tym, aby rozsądnie korzystać z zasobów i darów naszej planety, by mogła posłużyć nam jeszcze przez kolejne dekady.

Fot. Louis Vuitton

 

 

Komentarze
Rate this post
Julia Klimiuk

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago