W Londynie powstała piekarnia rodem z serialu „Gra o Tron” ?

Mężczyzna trzymający w dłoni bohenek w kszatłcie wilka

Wszyscy fani serialu Gra o Tron na pewno kojarzą wypieki jednego z bohaterów. A konkretniej bochenki chleba w kształcie wilków. W Londynie została otwarta piekarnia You Know Nothing John Dough!

Ben Hawkey, pomysłodawca nowego miejsca na mapie Londynu, postanowił uszczęśliwić wszystkich fanów serialu HBO, otwierając pierkarnię, w której każdy może kupić świeżo wypieczony mały bochenek w kształcie wilka.

Kadr z serialu Gra o Tron, mężczyzna podaje kobiecie chleb w kszatłcie wilka

Fani serialu często pytają mnie o przepis na ciasto, którego używam do tych wypieków. Niestety, nie mogę zdradzić mojej tajemnicy. – mówi właściciel i pomysłodawca.

Piekarnia, otwarta we współpracy z Deliveroo, została otwarta dokładnie w dniu premiery nowego sezonu GoT, 17 lipca 2017. Kultowe bochenki w kształcie wilka wytwarzane są z pełnoziarnistego chleba kukurydzianego i pomarańczowego. Najlepiej smakują podane z masłem. A wyprzedają się w zawrotnym tempie – być może dlatego, że cena jednego wypieku to raptem 1 funt!

Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie do Londynu, koniecznie odwiedźcie to miejsce! A najnowsze odcinki Gry o Tron możecie oglądać na HBOGO!

Bohenki w kszatłcie wilków Uśmiechnięty mężczyzna kucający przed blachą z wypieczonymi ciastkami w kształcie wilków

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News