Lidl wprowadzi do sprzedaży Prosecco niepowodujące kaca?

Dwa kieliszki z Prosecco, a obok budynek Lidla

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najgorszą częścią stanu upojenia alkoholowego jest poranek dnia następnego z towarzyszącą mu pękającą głową, nudnościami i innymi atrakcjami, zwanymi potocznie kacem. Uratować nas z tej sytuacji postanowił… Lidl!

Wino nazywa się Organic Prosecco Spumante i kosztuje w granicach 8 do 10,50 funta. Czy pojawi się w Polsce? To się okaże, póki co, począwszy od 12 października, niepowodujące kaca Prosecco jest dostępne w Anglii.

Zdziwiona kobieta

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ale jak sądzimy, jest inne, bardziej nurtujące Was pytanie niż cena butelki. Jak to możliwe, że musujące wino nie będzie powodowało kaca? Richard Bampfield, mistrz wina w Lidlu (tak, istnieje takie stanowisko), twierdzi, że wszystko zależy od ilości siarczanów i jakości środka konserwującego, który poprawia jakość mieszanki.

Czytaj również: Pianki z nadzieniem alkoholowym: jesienny hit?

Każdy z nas przeżył kiedyś miażdżącego kaca. A czasami jest to spowodowane tylko i wyłącznie jakością środków, które mają zapewnić dłuższą świeżość naszego Prosecco.

Chodzi o to, że niektórzy z nas są bardziej podatni na działanie siarczanów niż inni. Jeśli następnego dnia po spożyciu jednej lampki wina czujesz, jakby ktoś rozbijał Ci głowę młotkiem, to z pewnością masz minimalną odporność na siarczany. Jak sami widzicie, w byciu niepodatnym na kaca, nie ma nic magicznego. Mimo to nie możemy się doczekać, aby wino pojawiło się w Polsce!
Butelka prosecco
Tekst: Klarysa Marczak

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News