Lidl wprowadzi do sprzedaży Prosecco niepowodujące kaca?

Dwa kieliszki z Prosecco, a obok budynek Lidla

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najgorszą częścią stanu upojenia alkoholowego jest poranek dnia następnego z towarzyszącą mu pękającą głową, nudnościami i innymi atrakcjami, zwanymi potocznie kacem. Uratować nas z tej sytuacji postanowił… Lidl!

Wino nazywa się Organic Prosecco Spumante i kosztuje w granicach 8 do 10,50 funta. Czy pojawi się w Polsce? To się okaże, póki co, począwszy od 12 października, niepowodujące kaca Prosecco jest dostępne w Anglii.

Zdziwiona kobieta

Ale jak sądzimy, jest inne, bardziej nurtujące Was pytanie niż cena butelki. Jak to możliwe, że musujące wino nie będzie powodowało kaca? Richard Bampfield, mistrz wina w Lidlu (tak, istnieje takie stanowisko), twierdzi, że wszystko zależy od ilości siarczanów i jakości środka konserwującego, który poprawia jakość mieszanki.

Czytaj również: Pianki z nadzieniem alkoholowym: jesienny hit?

Każdy z nas przeżył kiedyś miażdżącego kaca. A czasami jest to spowodowane tylko i wyłącznie jakością środków, które mają zapewnić dłuższą świeżość naszego Prosecco.

Chodzi o to, że niektórzy z nas są bardziej podatni na działanie siarczanów niż inni. Jeśli następnego dnia po spożyciu jednej lampki wina czujesz, jakby ktoś rozbijał Ci głowę młotkiem, to z pewnością masz minimalną odporność na siarczany. Jak sami widzicie, w byciu niepodatnym na kaca, nie ma nic magicznego. Mimo to nie możemy się doczekać, aby wino pojawiło się w Polsce!
Butelka prosecco
Tekst: Klarysa Marczak

 

Rate this post