Categories: miastoorientuj się

Lidl wprowadza do sprzedaży legalne konopie indyjskie

Szwajcarski oddział Lidla wykorzystał zmiany w tamtejszym prawie i postanowił wprowadzić do sprzedaży konopie indyjskie w postaci… sami się przekonajcie!

Lidl zaskakiwał już nas nie raz: jesienią prosecco niepowodujące kaca, kilka miesięcy później specjalnymi godzinami ciszy dla osób z autyzmem. Teraz przychodzi czas na lokalnie uprawiane konopie.

O co konkretnie chodzi? W szwajcarskim Lidlu będzie można kupić 1,5 gramową paczkę suszonych konopi w cenie 17,99 szwajcarskich franków oraz 3 gramową paczkę w cenie 19,99 szwajcarskich franków.

W 2011 roku rząd w Szwajcarii umożliwił osobom powyżej 18 roku życia legalny zakup produktów z konopi, pod warunkiem, że będą zawierały nie więcej niż 1% tetrahydrokannabinolu, głównego składnika psychoaktywnego rośliny.

Produkty będą dostępne przy kasach, razem z tradycyjnymi papierosami i tytoniem do skręcania. W założeniu konopie dostępne w Lidlu mają jedynie relaksować i nie powodować otumanienia u konsumenta.

Niemiecki supermarket dodaje, że dostawca konopi – The Botanicals, z siedzibą w Thurgau (północno-wschodnia Szwajcaria), uprawia rośliny w pomieszczeniach zamkniętych oraz w półautomatycznych szklarniach. Lidl nie ukrywa, że ma w planach wprowadzenie produktów The Botanicals na terenie całej Europy.

 

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago