Lidl wprowadza do sprzedaży legalne konopie indyjskie

Zdjęcie przedstawiające konopie, a obok sklep Lidl

Szwajcarski oddział Lidla wykorzystał zmiany w tamtejszym prawie i postanowił wprowadzić do sprzedaży konopie indyjskie w postaci… sami się przekonajcie!

Lidl zaskakiwał już nas nie raz: jesienią prosecco niepowodujące kaca, kilka miesięcy później specjalnymi godzinami ciszy dla osób z autyzmem. Teraz przychodzi czas na lokalnie uprawiane konopie.

O co konkretnie chodzi? W szwajcarskim Lidlu będzie można kupić 1,5 gramową paczkę suszonych konopi w cenie 17,99 szwajcarskich franków oraz 3 gramową paczkę w cenie 19,99 szwajcarskich franków.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W 2011 roku rząd w Szwajcarii umożliwił osobom powyżej 18 roku życia legalny zakup produktów z konopi, pod warunkiem, że będą zawierały nie więcej niż 1% tetrahydrokannabinolu, głównego składnika psychoaktywnego rośliny.

Produkty będą dostępne przy kasach, razem z tradycyjnymi papierosami i tytoniem do skręcania. W założeniu konopie dostępne w Lidlu mają jedynie relaksować i nie powodować otumanienia u konsumenta.

Niemiecki supermarket dodaje, że dostawca konopi – The Botanicals, z siedzibą w Thurgau (północno-wschodnia Szwajcaria), uprawia rośliny w pomieszczeniach zamkniętych oraz w półautomatycznych szklarniach. Lidl nie ukrywa, że ma w planach wprowadzenie produktów The Botanicals na terenie całej Europy.

 Dwie paczki suszonych konopi

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News