Lidl wprowadza „ciche godziny” dla osób z autyzmem

Sklep Lidl od zewnątrz

Sklepy Lidl na terenie Irlandii oraz Irlandii Północnej wprowadzają specjalne udogodnienia dla osób z autyzmem. Dlaczego i na czym polega cała akcja?

Osoby cierpiące na autyzm przeżywają prawdziwą katorgę, gdy muszą robić zakupy w głośnym, jasnym i zaludnionym miejscu, takim jak jest większość supermarketów. Stąd właśnie powstał pomysł irlandzkiego oddziału Lidla, aby wprowadzić ciche godziny.

Ciche godziny mają ułatwić robienie zakupów osobom wrażliwym na hałas i nienaturalnie oświetlenie. W każdy wtorek pomiędzy 18:00 a 20:00 w każdym sklepie zmniejszana będzie jasność oświetlenia, wyłączona zostanie muzyka, nie będzie także komunikatów głosowych, czy dźwięków kas i skanerów. Osoby cierpiące na autyzm będą miały pierwszeństwo w kolejkach, a pracownicy zostaną specjalnie przeszkoleni, jak takim osobom udzielać pomocy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Co sądzicie o tej akcji, czy uważacie, że podobna przydałaby się w Polsce?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News