Liceum o profilu e-sportowym

O czym marzy uczeń każdej średniej szkoły w gorący majowy poniedziałek? Na pewno nie o siedzeniu w szkolnej ławie! Lecz może to ulec zmianie za sprawą technikum w Kędzierzynie-Koźlu, w którym to jako pierwszym w Polsce powstanie klasa o profilu e-sportowym.

Uczniowie klasy będą zdobywać wiedzę z zakresu tworzenia gier i e-sportu. Co więcej, uczniowie będą trenować i reprezentować szkołę w rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive.

Klasa ma posiadać trzy 5-osobowe drużyny e-sportowe: „turniejową” + dwie drużyny rezerwy. Nabór oraz roszady w drużynach będą przeprowadzane na bieżąco przy uwzględnieniu aktualnej dyspozycji uczniów. W przypadku braku rokujących zawodników możliwe jest wyłonienie drużyn z całego kierunku przy uwzględnieniu klas starszych. Treningi oraz zajęcia teoretyczne e-sportowe odbędą się w ramach godzin dodatkowych. Zakładamy, że podczas naboru uda się stworzyć 30-osobową klasę, w której znajdzie się co najmniej 15 osób, które będą mogły stworzyć perspektywiczną i zgraną drużynę e-sportową.

Takie szkoły w Azji to nic nowego, ale w Polsce wszyscy fani gier komputerowych będą, bez cienia wątpliwości, wniebowzięci.

Szkoła ma zapewnić sprzęt do treningów, opłacić wyjazdy na turnieje czy zapewnić opiekę psychologa dla drużyny. Podjeta zostanie także współpraca z organizacjami e-sportowymi. Chęć współpracy zgłosiły już niemieckie myRevenge oraz Polska Black Ravens, co oznacza, że  wszystko jest na dobrej drodze.

670146

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News