LGBT Film Festival. 18 września rozpocznie się jedenasta. LGBT Film Festival to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kulturalne prezentujące kinematografię z pojemnego, kolorowego parasola LGBT+
LGBT Film Festival to najlepiej przyjęte przez krytyków i publiczność z całego świata tytuły z najważniejszych międzynarodowych imprez filmowych, takich jak Cannes, Berlinale czy festiwal w Wenecji. Tegoroczny festiwal odbędzie się w 9 miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy i Katowicach. Po zakończeniu festiwalu w kinach, wybrane tytuły z repertuaru dostępne będą na platformie outfilm.pl.
Film otwarcia
A potem tańczyliśmy, fot. materiały prasowe
Filmem otwarcia tegorocznej edycji będzie nominowany w Cannes do nagrody Queer Palm, szwedzki kandydat do Oscara (2020) “A potem tańczyliśmy “ w reżyserii Levana Akina – w rodzimej Gruzji uważany za obraz przełomowy. To historia zakochanego w tańcu Meraba, który od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję.
HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.
W repertuarze znajdzie się także film „Normal” w reżyserii Adele Tuli. Nominowany do nagrody Teddy 2019 na festiwalu filmowym w Berlinie, jest fascynującą analizą norm i oczekiwań społecznych wobec kobiet i mężczyzn we współczesnym społeczeństwie.
Monsters
Rumuński reżyser Marius Oltenau zadebiutuje mądrym, zaskakującym i pełnym empatii filmem „Monsters”, który opowiada o dwojgu ludzi obserwujących swój rozpadający się związek niczym rozmontowywany powoli budynek, gdzie nie ma już nikogo. Obraz nagrodzony przez jury pisma „Tagesspiegel” jako najlepszy film na MFF w Berlinie 2019 oraz Grand Prix na MFF w Sofii 2019.
Monsters, fot. materiały prasowe
Zaprezentowany zostanie także “Punkt zapalny”. To opowieść o tęczy, niezapomnianej instalacji autorstwa Julity Wójcik. Artystka tworzyła tęczową instalację w pogodnej i inspirującej atmosferze Domu Pracy Twórczej Wigry. Kiedy projekt stanął na warszawskim Placu Zbawiciela, okazał się dla niektórych nie do zniesienia. Jednoznacznie kojarzona ze społecznością LGBT tęcza płonęła siedem razy.
11. LGBT Film Festival odbędzie się w 9 polskich miastach we wrześniu i październiku:
Warszawa, Kinoteka 18-25 września
Gdańsk, Kino Kameralne Cafe 18-25 września
Kraków, Kino Pod Baranami 18-24 września
Łódź, Kino Bodo 19-24 września
Poznań, Kino Pałacowe 21-27 września
Szczecin, Trafostacja Sztuki 26-27 września
Bydgoszcz, MCK/Kino Orzeł 27-30 września
Wrocław, Kino Nowe Horyzonty 2-8 października
Katowice, Drzwi Zwane Koniem 21-25 października
ONLINE, Outfilm.pl, 26 października – 8 listopada
Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu www.LGBTfestival.pl