Tym razem pomysłodawcy projektu, czyli Teatr Pijana Sypialnia będą… wywoływać duchy Powązek. Wstęp wolny. Wystarczy zabrać ze sobą koc.
Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia: Frekwencja na inauguracji przerosła wszystkie nasze oczekiwania! Oglądało nas całe morze ludzi! W najbliższy wtorek poprzeczka pójdzie w górę. Wszystko za sprawą „Osmędeuszy” Mirona Białoszewskiego”. W „Teatrze na leżakach” można popijać zimne napoje, robić zdjęcia. Można przyjść w klapkach i z psem. My w tę letnią, wręcz piknikową atmosferę, wrzucimy poetycki spektakl w cmentarnym klimacie. Mieszanka wybuchowa, której nie możemy się doczekać. To będzie wielki eksperyment dla teatru!
Potrzebujesz MacBooka? Razem z ekspertami Lantre wybraliśmy maszynę dla ciebie 💻🍏👍
„Osmędeusze” przywołują klimat przedwojennej Warszawy. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Spotkamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami wywołują duchy dziwnych postaci. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Sławek Narloch: Cała opowieść przeplatana jest podwórzowymi balladami przy akompaniamencie akordeonu.
Spektakl w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia został w tym sezonie obsypany nagrodami na najważniejszych festiwalach teatralnych w całej Polsce– zdobył m.in. główną nagrodę na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, nagrodę na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, wyróżnienie na Tyskich Spotkaniach Teatralnych i ostatnio -główną nagrodę na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.
„Teatr na leżakach”, to jedyny cykl spektakli pod gołym niebem w klimacie starej Warszawy. Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.
Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku w Warszawie z inicjatywy absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Laureaci festiwali teatralnych w całym kraju i zdobywcy drugiego miejsca w społecznościowym plebiscycie na najciekawszą inicjatywę w 2013 roku w Warszawie – „Śledź warszawski”. Znani z występów w zupełnie nieteatralnych miejscach.
„OSMĘDEUSZE”
22 LIPCA / 20:30 / POMOST 511
WSTĘP WOLNY
Więcej info na stronie wydarzenia.
(materiały prasowe)