Leżaki i wywoływanie duchów

 Tym razem pomysłodawcy projektu, czyli Teatr Pijana Sypialnia będą… wywoływać duchy Powązek. Wstęp wolny. Wystarczy zabrać ze sobą koc.

Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia:  Frekwencja na inauguracji  przerosła wszystkie nasze oczekiwania!  Oglądało nas całe morze ludzi! W najbliższy wtorek poprzeczka pójdzie w górę.  Wszystko za sprawą „Osmędeuszy” Mirona Białoszewskiego”. W „Teatrze na leżakach” można popijać zimne napoje, robić zdjęcia. Można przyjść w klapkach i z psem. My w tę letnią, wręcz piknikową atmosferę, wrzucimy poetycki spektakl w cmentarnym klimacie. Mieszanka wybuchowa, której nie możemy się doczekać. To będzie wielki eksperyment dla teatru!

 

Fot. Katarzyna Tulej
Fot. Katarzyna Tulej

 

„Osmędeusze” przywołują klimat przedwojennej Warszawy. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Spotkamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami  wywołują duchy dziwnych postaci. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Sławek Narloch: Cała opowieść przeplatana jest podwórzowymi balladami przy akompaniamencie akordeonu.

Spektakl w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia został w tym sezonie obsypany nagrodami na najważniejszych festiwalach teatralnych w całej Polsce– zdobył m.in. główną nagrodę na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, nagrodę na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, wyróżnienie na Tyskich Spotkaniach Teatralnych i ostatnio -główną nagrodę na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

„Teatr na leżakach”, to jedyny cykl  spektakli pod gołym niebem w klimacie starej Warszawy.  Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.

 

Fot. Beata Bieńkowska
Fot. Beata Bieńkowska

 

Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku w Warszawie z inicjatywy absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Laureaci festiwali teatralnych w całym kraju i zdobywcy drugiego miejsca w społecznościowym plebiscycie na najciekawszą inicjatywę w 2013 roku w Warszawie – „Śledź warszawski”. Znani z występów w zupełnie nieteatralnych miejscach. 

 

„OSMĘDEUSZE”

22 LIPCA / 20:30 / POMOST 511

WSTĘP WOLNY

Więcej info na stronie wydarzenia

(materiały prasowe)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News