Leżaki i wywoływanie duchów

 Tym razem pomysłodawcy projektu, czyli Teatr Pijana Sypialnia będą… wywoływać duchy Powązek. Wstęp wolny. Wystarczy zabrać ze sobą koc.

Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia:  Frekwencja na inauguracji  przerosła wszystkie nasze oczekiwania!  Oglądało nas całe morze ludzi! W najbliższy wtorek poprzeczka pójdzie w górę.  Wszystko za sprawą „Osmędeuszy” Mirona Białoszewskiego”. W „Teatrze na leżakach” można popijać zimne napoje, robić zdjęcia. Można przyjść w klapkach i z psem. My w tę letnią, wręcz piknikową atmosferę, wrzucimy poetycki spektakl w cmentarnym klimacie. Mieszanka wybuchowa, której nie możemy się doczekać. To będzie wielki eksperyment dla teatru!

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Fot. Katarzyna Tulej
Fot. Katarzyna Tulej

 

„Osmędeusze” przywołują klimat przedwojennej Warszawy. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Spotkamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami  wywołują duchy dziwnych postaci. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Sławek Narloch: Cała opowieść przeplatana jest podwórzowymi balladami przy akompaniamencie akordeonu.

Spektakl w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia został w tym sezonie obsypany nagrodami na najważniejszych festiwalach teatralnych w całej Polsce– zdobył m.in. główną nagrodę na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, nagrodę na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, wyróżnienie na Tyskich Spotkaniach Teatralnych i ostatnio -główną nagrodę na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

„Teatr na leżakach”, to jedyny cykl  spektakli pod gołym niebem w klimacie starej Warszawy.  Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.

 

Fot. Beata Bieńkowska
Fot. Beata Bieńkowska

 

Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku w Warszawie z inicjatywy absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Laureaci festiwali teatralnych w całym kraju i zdobywcy drugiego miejsca w społecznościowym plebiscycie na najciekawszą inicjatywę w 2013 roku w Warszawie – „Śledź warszawski”. Znani z występów w zupełnie nieteatralnych miejscach. 

 

„OSMĘDEUSZE”

22 LIPCA / 20:30 / POMOST 511

WSTĘP WOLNY

Więcej info na stronie wydarzenia

(materiały prasowe)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News