Categories: lookbookmarkimoda

Levi’s zaprezentował nową kolekcję! Motywy z kultury hip-hopu lat 90. i nie tylko

Podczas zeszłotygodniowego pressday’a marka Levi’s zaprezentowała kolekcję na wiosnę/lato 2019. Przyszłość będzie zdecydowanie Unbasic!

Hasło Unbasic jest punktem wyjścia, estetyczną inspiracją i przede wszystkim — nazwą najnowszej kolekcji Levi’s. Klasyka doskonale znanych nam modeli Levi’s zostanie zinterpretowana na nowo w połączeniu z nieprzeciętnym podejściem do stylu!

Sercem kolekcji na wiosnę/lato 2019 są współczesne trendy połączone z dużą dawką streetwear’u i nieśmiertelnymi latami 90. Ubrania z kolekcji „Unbasic” wyglądają jak starzy dobrzy znajomi, których dawno już nie widzieliśmy i choć znamy ich doskonale, wyglądają niezwykle świeżo. Ikonicznie i ironicznie — mówi Karyn Hillman, szefowa działu produktu Levi’s Strauss & Co.

Przeskalowana, historyczna naszywka, czy przewrócony, leżący na boku logotyp, tzw. lazy tab, to tylko niektóre nowości, które trafią do sklepów już wiosną.

Oprócz charakterystycznych detali, w linii znajdziemy też klasyczną Trucker Jacket, która w wariancie Type III została uszyta z denimu w dwóch kolorach: czarnym i indygo. Nowością jest również poszerzona oferta spodni z linii Levi’s Hi-Ball stworzonych do noszenia ze sneakers’ami czy bojówkami w barwach moro. W marcu na rynek trafi również nowy wariant damskich spodni o nazwie Ribcagedżinsy z najwyższym stanem w historii Levi’s, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z filmu z Winoną Ryder w roli głównej.

Regularna kolekcja nawiązuje do motywów znanych z kultury hip-hopu lat 90., takich jak połączenia klasycznych materiałów: denimu i sztruksu, czy kolorów: bordo z granatem, czy zielenią. A przeskalowane logotypy czy przykuwające wzrok nadruki? To dopiero początek.

Moda odzwierciedla kulturę, mówi Jonathan Cheung, główny projektant Levi’s® i dopowiada: Jednak obecnie, obok sneakers’ów, subkultur i muzyki, tworzy ją również społeczność Instagrama. Levi’s od zawsze był w centrum zmian, i tak jest też dzisiaj.

Nostalgia do lat 90. widoczna jest w całej nadchodzącej kolekcji Levi’s. W przyszłym sezonie obok linii Unbasic powróci również popularna linia Levi’s Engineered Jeans, która zadebiutowała w 1999 roku. Niespełna dwadzieścia lat później, dekada Jerry’go Seinfeld’a, Saved by the Bell i Salt-N-Pepa ciągle pozostaje w naszych sercach… i szafie.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago