Levi’s i Justin Timberlake we wspólnej kolekcji inspirowanej miastem muzyki, czyli Memphis

Chłopak stojący przed neonem na budynku

Muzyka i Memphis są ze sobą nierozerwalnie związane. To tu powstawał rock’n’roll Elvisa Presleya i Jerry’ego Lee Lewisa czy R&B Otisa Reddinga i Isaaca Hayesa.

W tzw. Bluff City praktycznie ukształtowało się brzmienie XX w. Dla Justina Timberlake’a, który pochodzi z Memphis, tradycja rodzinnego miasta ma ogromny wpływ na jego muzykę i styl. Tę inspirację widzimy już na pierwszy rzut oka oglądając nową kolekcję Levi’s x Justin Timberlake wiosna 2019 Fresh Leaves.

Memphis i muzyka zawsze stanowiły sporą część tego, kim jestem. Stało się to także ogromną częścią tej kolekcji. To powrót do miejsc i rzeczy, które kochałem jako dziecko — mówi Timberlake

Druga odsłona współpracy inspirowanej Memphis, zatytułowana Fresh Leaves, to ponadczasowe klasyki marki Levi’s w świeżej odsłonie. Klasyczne i współczesne zarazem.

Kolekcja spełnia też dodatkową funkcję nieoficjalnego przewodnika Justina po jego rodzinnym mieście. Projekty przepełnione są nostalgicznymi odniesieniami do Memphis z okresu młodości artysty. Grafiki na t-shirtach nawiązują np. do kolejki górskiej Zippin Pippin w starym East End Park, toru wrotkarskiego Skateland i drużyny koszykówki z University of Memphis — Tigers Basketball.

FormatFactory19 H1 JT RGB 204 Levi's i Justin Timberlake we wspólnej kolekcji inspirowanej miastem muzyki, czyli Memphis

Kurtka Trucker w nowej odsłonie to hołd dla muzycznych idoli, którzy utorowali drogę artysty. Nostalgia w połączeniu ze współczesnym stylem i krojami tworzy stylizacje, które wyrażają charakterystyczne dla Justina połączenie tradycji, hip-hopu, rocka i stylu streetwear.

Amerykańska ikona, Justin, to idealny partner dla Levi’s. Ta kolekcja to hołd dla Memphis, rodzinnego miasta artysty, które jest ucieleśnieniem amerykańskiej muzyki i twórczego wyrażania siebie. Kolekcja celebruje Memphis oraz nasze dziedzictwo. Obok oryginalnych 501, pojawiają się w niej najpopularniejsze współczesne modele — mówi Jennifer Sey, Chief Marketing Officer Levi Strauss & Co.

W nowej kolekcji Levi’s x Justin wiosna 2019 pojawi się dużo zwężanych modeli spodni, m.in. Levi’s 501 Slim Taper w kolorze spranej czerni. To model przeniesiony z kolekcji Justina na jesień 2018. W tym sezonie pojawi się także w lżejszej i bardziej wiosennej bieli.

Efektem współpracy jest też cała gama bluz z kapturem i kurtek Trucker, kilka z nich z nadrukiem Fresh Leaves na rękawie, t-shirty z grafikami i longsleeve’y oraz zapinana na guziki koszula z krótkim rękawem. To połączenie znanych i lubianych modeli Levi’s ze szczyptą stylu ulicznego i nostalgicznej miłości do klimatów Memphis.

Kolekcja Levi’s x Justin Timberlake pojawi się w sprzedaży stacjonarnej i online 11 kwietnia.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News