Leskier w TFH Koncept: sztuka aborygeńska z Pop-Artem ?

Mężczyzna ubrany w czarny gold i kolorowe okrągłe okulary

Leskier to artysta działający w trudnym do zdefiniowania nurcie sztuki. Projekt SAFETY ISSUES to efekt ponad rocznej pracy Leskiera, a także bardzo spójny stylistycznie cykl prac inspirowanych wspólnymi mianownikami każdego miasta. Już w piątek w warszawskim THF Koncept odbędzie się wernisaż prac Leskiera!

Łukasz Leskier swój styl w malarstwie nazywa: abstrakcyjnym wynikiem zderzenia sztuki aborygeńskiej z Pop-Artem. Do swojej twórczości przemyca też elementy surrealizmu i humoru, również poprzez improwizację z używanym materiałem. Uprawia malarstwo, kolaż, tworzy instalacje przestrzenne. Inspiracje czerpie z różnych dziedzin, takich jak: muzyka, moda, rzeźba, sztuka użytkowa.

Mężczyzna na schodach w warszawkim metrze stoi z obrazem

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zawsze nieśmiało marzyłem o tworzeniu muzyki, ale rozwiązania wizualne były (w moim przypadku) szybsze w realizacji. Dlatego lubię wyobrażać sobie, że moje działania plastyczne są jak tworzenie muzyki. Niejednolitej, wyrazistej i pełnej różnych energii. Każdy cykl moich prac to inny temat, inna ich oprawa, inny dziennik z życia, nowe brzmienia – mówi Leskier o swojej twórczości.

Logo McDonald's w cętki
McLeskier

Dźwięki, dynamika, a także absurdy gęsto utkanej tkanki miejskiej. Leskier w swojej serii udowadnia, że jest architektem z poczuciem humoru, świadomym, a jego miasto to lustro jego myśli i szerokiej alei wyobraźni. Gra kolorem, formą i słowem.

Już w piątek, 25 maja o godzinie 19:00 TFH Koncept wraz z warszawską galerią sztuki officyna art & design organizuje performance oraz wernisaż wystawy sztuki Leskiera: Safety Issues.

Surrealistyczny obraz z dużym papierosem leżącym przy krawężniku
Dupy z mazowieckiej

Wśród ponad 20 dzieł sztuki będzie można znaleźć prace malarskie na dużych formatach, rzeźbę, kolaż, fotografie i wideo oraz ręcznie malowane części garderoby, takie jak: płaszcze czy kapelusze. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio TUTAJ. Do zobaczenia w piątek!

Mężczyzna na orbitreku

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News