Lemmy wolałby, żebyśmy się napili

Jeszcze w lipcu grał na Torwarze, ale od dłuższego czasu nie wychodził po koncertach się napić. Wcześniej pił i palił cały czas. Zamiast niego nasz naczelny spotkał w Planie B perkusistę Motorhead. Mikkey Dee  śmiał się, że Lemmy jest już spakowany razem ze sprzętem na kolejny koncert.

To trudna chwila dla fanów ciężkich brzmień, bo nie ma w tej branży drugiego zawodnika z taką charyzmą i rozpoznawalnością. Zaczynał jako techniczny samego Jimiego Hendrixa. Fan Beatlesów i Elvisa sam jest uważany za króla rock’n’rolla i jednego z najbardziej ikonicznych artystów. Jego styl nie zmieniał się od dziesięcioleci, a Motorhead równie długo są wymieniani jako zespół numer jeden oraz jako prekursorzy ciężkiego rocka i metalu. Gdyby nie Lemmy, nie wiadomo jak grałyby Metallica, Slayer czy Nirvana, o ile by powstały.

Wiadomo jedno. Jego styl będzie promieniował na popkulturę jeszcze długo, bo niewielu artystów zapewnia nam tak wyrazistą legendę. Zobaczcie koniecznie film o nim: filmweb.pl/film/Lemmy-2010-556401.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


lemmy1

lemmy2

lemmyyy1

lemmyyygif

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News