Rozliczenie wspólnej przeszłości w 11 utworach: Legumina wydaje nowy album

Płyta Leguminy i kobieta z mężczyzną siedzący przy stole

Gitarowy songwriting, osobiste teksty, powerpopowe melodie, jaskrawa 8-bitowa elektronika i abstrakcyjne sample. A za tym wszystkim historia dwójki ludzi, którzy muzyką próbują rozliczyć się ze swojej przeszłości.

Leguminę tworzą Mon Sadowska (głos, teksty) oraz Marcin Gręda (gitara, ukulele, elektronika, laptop, wcześniej Letdown Dept.). Ale ich historia jest nieco bardziej skomplikowana. Rozstali się. Nie tak muzycznie, a życiowo. Spakowali swoje rzeczy i każde ruszyło w swoją stronę. W 2013 roku spotkali się ponownie i zdecydowali, że zarówno rozstanie, jak i poprzedzający je kilkuletni związek, zamkną w 11 utworach tworzących album Something Pasty And Probably Yellow.

Napisana z bezpiecznej perspektywy próba rozliczenia wspólnej przeszłości może być również próbą zapanowania nad teraźniejszością i odczarowania przyszłości. Może też chodzić o ładne, trochę smutne, a trochę brzęczące piosenki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Album Something Pasty And Probably Yellow został napisany, zarejestrowany i zmiksowany wyłącznie przez tę dwójkę – cały proces trwał 3 lata, a zgodność z ideałami DIY jest przypadkowa, ale pożądana.

Album ukazał się nakładem (Not That) Records i ma swoją premierę właśnie dzisiaj, 24 listopada 2017. Nie dajcie się zwieść pozorom, pluszowy smutek nie jest wcale mniej niebezpieczny, a z całą pewnością jest bardziej przebiegły, bo jawi się jako coś pozornie przyjaznego.

Album jest już dostępny w większości serwisów streamingowych:
?️ http://legumina.bandcamp.com
?️ https://soundcloud.com/leguminapl
?️ http://sptfy.com/leguminapl
?️ http://tidal.com/album/81259945

Płyta Leguminy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News