LEGO podbija świat motoryzacji, budując replikę Bugatti Chiron

Dwa niebieskie samochody

Mini zamki, roboty czy domy z klocków LEGO to już przeżytek, dzisiaj buduje się samochody i to nie byle jakie! Bugatti Chiron to najnowszy projekt duńskiej firmy, który zawiera ponad milion części!

Z Lego Technic, możesz budować naprawdę wszystko – tak twierdzi firma i ma rację. Na potwierdzenie własnych słów, stworzyli pełnowymiarową replikę samochodu, który w dodatku – nadaje się do jazdy! Na zbudowanie tej półtoratonowej maszyny, potrzeba było ponad 13 tysięcy godzin!

Zajrzyjmy pod maskę. 2304 ruchomych części, 5,3 koni mechanicznych, co pozwala osiągnąć prędkość 28 km/h! Może nie wybierzemy się takim autem na wakacje, ale umówmy się, to są klocki Lego – nadal szybsze od hoverboardów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Replika była testowana przez Andy’ego Wallace’a, zwycięzcę wyścigu Le Mans, na torze Ehra Lessien, czyli tym samym, gdzie swoją pierwszą jazdę odbył oryginalny Bugatti Chiron.

Taki zestaw zapewne nie wejdzie do sprzedaży, lecz możemy się zadowolić jego mniejszą wersją, w nieco mniej epickiej skali – 1:8.

Tekst: Kacper Trzeciak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News