LEGO i Netflix przygotowali niespodziankę dla fanów „Stranger Things”. Kolekcjonerski zestaw „Druga Strona”

Zestaw klocków Stranger Things

Premiera trzeciego sezonu Stranger Things zbliża się wielkimi krokami – 4 lipca coraz bliżej. Z okazji zbliżającej się premiery, Netflix połączył siły z LEGO tworząc dla fanów zestaw klocków do samodzielnego zbudowania serialowej Drugiej Strony.

Wyjątkowy, kolekcjonerski model LEGO Stranger Things Druga Strona trafi do rąk zarówno fanów serialu, jak i wielbicieli klocków LEGO, tuż przed premierą trzeciego sezonu. Zestaw ze szczegółami odwzorowuje dziwny świat Stranger Things i w pełni oddaje jego atmosferę.

– To niesamowite, że współpraca między Grupą LEGO a Netflixem doszła do skutku. Świat ze „Stranger Things” daje wspaniałą okazję do zabawy klockami LEGO i pozwala fanom zgubić się w tajemniczej i mrocznej Drugiej Stronie. Zespół projektantów stworzył imponujący model, który jest nie tylko fantastyczny w budowie, ale oferuje też wiele „smaczków”, które niewątpliwie zachwycą fanów serialu – mówi Jamie Berard, główny designer zestawu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Zestaw składa się z dwóch obracanych części: jedna, czyli dom Byersów, należy do realnego świata, druga, przewrócona do góry nogami, do tajemniczej Drugiej Strony. W domu Byersów jest ganek z meblami, sypialnia Willa, salon ze słynną ścianą z alfabetem z funkcją podświetlania oraz jadalnia. W wersji z innego wymiaru – Drugiej Strony – są te same pomieszczenia, ale całość jest mroczna, zniszczona, ponura, obrośnięta winoroślą i pełna ciemnych pnączy. Zupełnie jak w serialu.

https://www.instagram.com/p/Bxde1B_gdIC/

W pudełku znajduje się także 8 minifigurek serialowych postaci: Jedenastki, Mike’a Wheelera, Lucasa Sinclaira, Dustina, Willa Byersa, Joyce Byers, szefa Jima Hoppera i Demogorgona, a do każdej z nich są dołączone charakterystyczne akcesoria np. proca i latarka Lucasa, walkie-talkie i kompas Dustina, latarka i walkie-talkie Mike’a, kubek z kawą Hoppera, latarka i rysunek z Willem Roztropnym Joyce oraz gofr Jedenastki.

Zestaw po raz pierwszy został zaprezentowany 15 maja o północy w LEGO Store Leicester Square w Londynie. Na gości czekał przerażający Mind Flayer, którego postać oświetlała wejście do sklepu, ale jeszcze większy strach budził porzucony na zewnątrz rower Willa Byersa, zbudowany z klocków LEGO. W środku fani mogli usiąść w salonie Byersów, zrobić sobie zdjęcie na tle słynnej ściany z alfabetem i lampkami, która pojawiła się w pierwszym sezonie. Co więcej, mogli stworzyć miniaturową wersję domu Byersów i zabrać ją ze sobą. Równolegle premiera zestawu odbyła się w LEGO Store w Nowym Jorku. Podczas nocnego eventu goście mogli zrobić zdjęcia na tle ściany z alfabetem i stworzonej z klocków LEGO repliki salonu Byersów, a nawet pomóc designerowi LEGO w budowaniu zestawu.

Ludzie siedzący na kanapie ze Stranger Things

LEGO Stranger Things Druga Strona składa się z 2 887 elementów i akcesoriów. Będzie dostępny od 1 czerwca w sklepach i na stronie LEGO.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News