LEGO będzie produkowało klocki z ekologicznych materiałów

Drzewa i krzaki z klocków lego

Dobra wiadomość dla wszystkich entuzjastów ochrony środowiska (czyli nas wszystkich?) – jeszcze w tym roku LEGO wprowadzi do sprzedaży elementy, które będą wytwarzane z plastiku pochodzenia roślinnego.

Botaniczne elementy LEGO takie, jak liście, krzaki i drzewa będą wytwarzane z plastiku powstałego na bazie trzciny cukrowej i pojawią się w zestawach LEGO jeszcze w 2018 roku.

Jesteśmy dumni, że pierwsze elementy LEGO z plastiku pochodzącego z surowców zrównoważonych ekologicznie, są już w produkcji i pojawią się w zestawach LEGO jeszcze w tym roku. To wielki, pierwszy krok, aby wypełnić nasze ambitne zobowiązanie, by wszystkie klocki LEGO były wykonywane z takich surowców – mówi Tim Brooks, Vice President, Environmental Responsibility w Grupie LEGO.

Grupy LEGO postawiła sobie za cel i zobowiązanie, by do 2030 roku do produkcji głównych produktów i opakowań używać materiałów zrównoważonych ekologicznie.

Czytaj również: Czy racjonalny konsumpcjonizm uratuje świat?

Nowe, przyjazne ekologicznie elementy LEGO są produkowane z polietylenu, który jest miękkim, wytrzymałym i elastycznym plastikiem. Choć oparte na materiałach wytwarzanych z trzciny cukrowej, z technicznego punktu widzenia są identyczne jak produkty wytwarzane z konwencjonalnego plastiku. Nowe elementy przeszły wszystkie testy, aby uzyskać gwarancję, że materiały oparte na roślinach spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, jakie przyjęła Grupa LEGO i jakich od produktów LEGO oczekują konsumenci.

Produkty LEGO zawsze dostarczały wysokiej jakości doświadczeń związanych z zabawą, dając każdemu dziecku szansę na kreowanie swojego własnego świata poprzez twórczą zabawę. Dzieci i rodzice nie zauważą żadnej różnicy w jakości czy wyglądzie nowych elementów, ponieważ polietylen oparty na roślinach ma takie same właściwości jak ten konwencjonalny – dodaje Tim.

Mężczyzna z klockami lego w dłoniach

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News