Łazienka w stylu loft

Chociaż większość łazienek utrzymanych jest w tonacji białej, to z powodzeniem można zaaranżować tego rodzaju przestrzeń w swoim ulubionym klimacie. Coraz większą popularnością cieszą się między innymi łazienki w stylu loft, w których ten uniwersalny, biały kolor jest jedynie rozjaśniającym dodatkiem.

Akcenty typowe dla stylu loft

Łazienka ma nadal pozostawać przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna, natomiast nie oznacza to, że w swoim wyglądzie musi być sterylna. Styl loftowy doskonale nadaje się w celu urządzenia tego wnętrza, bo przecież pozostaje minimalistyczny. Brakuje w nim zbędnych bibelotów, co akurat w łazienkowym salonie sprawdza się doskonale. Co więcej, klimat industrialnych fabryk idealnie nadaje się nawet do tych niewielkich łazienek, ponieważ dobrze komponuje się w nich kabina prysznicowa zamiast wanny.

Jak wyposażyć łazienkę, by oddawała loftowy charakter? Przede wszystkim warto postawić na kolory inne, aniżeli standardowa biel. Doskonale sprawdzi się czerń, butelkowa zieleń, miedź, złoto, zaś biel może być jedynie akcentem rozjaśniającym, ożywiającym. W łazienkach loftowych pięknie wygląda naturalne drewno albo imitacja elementów drewnianych oraz stara cegła. 

Podstawowe wyposażenie loftowej łazienki 

Obecnie producenci dają nam tak szeroki wybór, iż armatura łazienkowa wcale nie musi być klasyczna, biała. W loftowej łazience znacznie lepiej sprawdzi się w kolorze czarnym, a nieco elegancji doda bateria prysznicowa czy umywalkowa w kolorze złotym.

Kolorystycznie można dobierać praktycznie wszystkie elementy wyposażenia łazienki, również meble nie muszą być uniwersalne.

Co ciekawe, w stylu loftowym liczą się formy. Przeważnie są raczej proste, hitem są prostokąty i heksagony i to płytki właśnie o takim kształcie mogą stanowić główny dekor tego wnętrza. Dla urozmaicenia klimatu loft z powodzeniem można łączyć faktury – dobrze wygląda beton z cegłą oraz płytki ceramiczne z drewnem. Nie zapominajmy też o oświetleniu, dekorację mogą stanowić żarówki Edisona dające żółte, delikatne i ciepłe światło.

 Na co zwracać szczególną uwagę?

Warto pamiętać, że w łazience „pierwsze skrzypce” zawsze gra jakość, a nie design. Wybierając poszczególne elementy jej wyposażenia, trzeba skupiać się nie tylko na estetyce, ale przede wszystkim trwałości materiału. W łazience panują wyjątkowe warunki, to przestrzeń o dużym poziomie wilgotności, a wszystkie akcesoria czy części wykończenia są narażone na kontakt z wodą. Jeśli do łazienki w stylu loft chcemy wykorzystać naturalną deskę drewnianą, starą cegłę, naturalny kamień albo beton, wszystkie struktury muszą być odpowiednio zabezpieczone, zaimpregnowane. Jeszcze do niedawna raczej rezygnowano z wykorzystywania naturalnego drewna w przestrzeni łazienkowej. Dzisiaj jednak z powodzeniem elementy drewniane mogą zdobić to wnętrze właśnie poprzez właściwą ochronę.

Łazienka w stylu loft jest unikalna, charakterystyczna, nieoczywista. Będzie służyć w całej swojej doskonałości i nigdy nie przestanie być modna, jeśli postawimy na klasyczne podstawy i loftowe dekory, które można łatwo wymienić.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News