LAVARD to rodzinna marka o podhalańskich korzeniach w nurcie slow-fashion. Co znajdziemy w kolekcji LAVARD GOLD?

Wieszaki z marynarkami w klasycznym wnętrzu

LAVARD, polska marka o podhalańskim rodowodzie zaprezentowała niedawno limitowaną męską kolekcję wpisującą się w nurt slow-fashion.

Kolekcja LAVARD GOLD to ukłon w stronę miłośników stylu mediolańskich ulic, którzy na pewno docenią obecność włoskiej finezji w strojach na polską jesień.

Elementy kolekcji zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów wyprodukowanych we Włoszech. Inspiracje ponadczasowym krawiectwem Italii zostały przeniesione pod postacią luksusowych płaszczy z wełny z domieszkami moheru, jedwabiu czy alpaki. Garnitury o miękkim, włoskim kroju wykonano z wełny dostarczanej przez przędzalnię Lanificio f.lli Cerruti z Bielli, miasta nazywanego wełnianą stolicą świata.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Marynarki wiszące na wieszakach

Kolekcję LAVARD GOLD uzupełniają spodnie typu chino i sportowe koszule wykonane z bawełn z Prato i Bergamo. Delikatne szale i krawaty powstały z wełny pochodzącej z Como, a marynarki z wełny Marzotto – przędzalni o ponad 175-letniej historii. O ochronę przed deszczem zadbają funkcjonalne kurtki, a ciepło zapewni wyjątkowy kraciasty płaszcz z tkaniny o 20% zawartości wełny pochodzącej z recyklingu, która nadaje mieszance unikalną miękkość. Do kompletnej męskiej garderoby dobrano eleganckie pantofle typu monk, zapinane na klamry.

Luksusowy charakter linii LAVARD GOLD tworzą także najwyższej jakości wykończenia, w tym guziki z bawolego rogu i piny z orzechowego drewna. Wyjątkowość kolekcji podkreślają filcowania i lamowania w odcieniu rdzawego pomarańczu oraz symbol dziewięćsiła. Umieszczony na jedwabnym krawacie czy na przypinkach klap, ten wyjątkowy górski kwiat – Carlina acaulis – występuje na Podhalu, gdzie jest tradycyjnym motywem lokalnej sztuki i gdzie bije serce marki LAVARD.

Kolekcja jest już dostępna w wybranych salonach LAVARD oraz na lavard.pl. A poniżej znajdziecie kilka zdjęć z prezentacji kolekcji, która odbyła się 9 października w Warszawskiej Izbie Lordów.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News