Las, nostalgia i biała sukienka: debiutancki singiel M8N

Na początku grudnia odbyła się premiera singla Żyły zespołu M8N. Nostalgiczny klip zrealizowała niezastąpiona Natalia Kontrakiewicz.

Pod tajemniczą nazwą M8N kryje się nikt inny jak Miron Grzegorkiewicz. Muzyka możemy kojarzyć z takich zespołów jak JAAA!, HOW HOW, Daktari, SHMIB czy PTKCSS. Grał między innymi z Marcinem Maseckim, Leszkiem Możdżerem, Irkiem Wojtczakiem, Maciejem Cieślakiem czy Pete’em Simonellim. Miron jest nie tylko muzykiem. To także projektant interakcji, producent, niedyplomowany teatrolog oraz amator wielorakich sztuk wizualnych.

Debiutancki album M8N pt. ULSSS został zrealizowany w 8 częściach. Od marca 2017 do października 2017, każdego 8. dnia miesiąca ukazywał się kolejny odcinek. Seria odcinków składa się na mapę tajemniczego świata, w którym Ulisses stanowi postać centralną. Kolejne części są jak wyrwane strony z dziennika podróży, które dopiero po złożeniu w całość nabierają ostatecznego sensu. Premiera pełnej wersji albumu odbędzie się 18 stycznia 2018 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Materiał na debiutancki album Mirona Grzegorkiewicza powstał w oparciu o najróżniejsze nagrania artysty z ostatnich 10 lat. Sposób ich transformacji jest przykładem tworzenia subiektywnej mapy pamięci. Do tworzenia owej mapy Miron zaprosił: Karolinę Rec, Mateusza Franczaka, Kamila Patera, Jacka Mazurkiewicza, Marka Karolczyka, Grzegorza Mańko, Barbarę Kingę Majewską, Krzysztofa Dziubaka, Adama Podniesińskiego, Irka Wojtczaka oraz Pete’a Simonelli.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News