nowe

Lana Del Rey ogłasza premierę Blue Banisters

Od premiery szóstego studyjnego albumu Lany Del Rey Chemtrails Over the Country Club minęło pół roku. Już następnego dnia artystka zapowiedziała kolejne wydawnictwo i wycofała się z aktywnego publikowania postów w mediach społecznościowych. Po wielu miesiącach Lana powróciła nie tylko z nową piosenką, ale datą i pre-orderem drugiej płyty w tym roku!

Od Rock Candy Sweet do Blue Banisters

Pierwsze wzmianki o tym, że Lana Del Rey pracuje nad wydaniem dwóch albumów w tym roku potwierdziła sama artystka na kilka dni przed premierą Chemtrails Over the Country Club. Pierwszą wersję tytułu oraz okładki opublikowała na Instagramie. Początkowo Rock Candy Sweet miało zostać wydane w Dzień Dziecka, a piosenki utrzymane w stylistyce country.

Po wielokrotnych zmianach konceptu albumu (o etapach prac nad krążkiem informowali producenci poprzez relacje na Instagramie i interakcje z fanami w komentarzach), Lana Del Rey opublikowała przerobioną okładkę informującą, że album będzie nosić tytuł Blue Banisters i ukaże się na początku lipca.

W maju bez wcześniejszych zapowiedzi na portalach streamingowych pojawiły się trzy piosenki: Text Book, Wildflower Wildfire oraz tytułowe Blue Banisters.

Na początku lipca Del Rey zapowiedziała niezatytułowany jeszcze singiel z towarzyszącym mu teledyskiem oraz dodała nową okładkę albumu wciąż noszącego nazwę Blue Banisters.

Arcadia i osobisty wpis w mediach społecznościowych

Na początku tego miesiąca Lana udostępniła okładkę nowej piosenki – Arcadia – prosząc fanów, aby odsłuchali ją tak jak słuchali Video Games.

Dzień przed premierą Arcadii Lana udostępniła fragment teledysku, obok którego pojawił się bardzo osobisty tekst zwiastujący, czego fani mogą spodziewać się usłyszeć na nadchodzącym albumie:

„Myślę, że można powiedzieć, że ten album opowiada o tym, jak było, co się wydarzyło i jak jest teraz.

Jeśli jesteś zainteresowany, wróć i posłuchaj pierwszych trzech piosenek, które wydałam wcześniej. One początkują kronikę. Ta piosenka uderza gdzieś pośrodku i zanim płyta ukarze się, usłyszysz, gdzie jesteśmy dzisiaj.

O ile nieustanna krytyka była próbą, to przynajmniej popchnęła mnie do zbadania własnego drzewa genealogicznego, do głębokiego kopania i dalszego ukazywania faktu, że Bogu zależy tylko na tym, jak poruszam się po świecie.

I pomimo całego sceptycyzmu dotyczącego udawania kruchości i nierozsądnych wyjaśnień braku okazania ogólnej odpowiedzialności – muszę powiedzieć, że podobało mi się piękne poruszanie się po świecie – jako kobieta z wdziękiem i godnością.

Dziękuję moim przyjaciołom z ostatnich 18 lat, którzy byli przykładem przyciągania, a nie promocji. Nigdy nie czułam potrzeby promowania siebie ani opowiedzenia swojej historii, ale jeśli jesteś zainteresowany, ten album to opowiada – i właściwie nic więcej.”

8 września odbyła się premiera piosenki wraz z teledyskiem. W podniosłej i melancholijnej Arcadii Lana po raz kolejny odwołuje się do drogiego jej Los Angeles. Porównuje swoje ciało do mapy ważnego dla niej miasta, co odzwierciedla subtelne oraz czarujące wideo.

Blue Banisters – tracklista oraz okładki albumu

Siódmy album studyjny i drugi album w roku 2021 Lany Del Rey pod tytułem Blue Banisters ukaże się 22 października!

Na płycie fani usłyszą 15 piosenek, w tym trzy piosenki nagrane początkowo na Ultraviolence i jedną przeznaczą najpierw na Chemtrails Over the Country Club.

 1. Text Book
 2. Blue Banisters
 3. Arcadia
 4. Interlude – The Trio
 5. Black Bathing Suit
 6. If You Lie Down with Me
 7. Beautiful
 8. Violets for Roses
 9. Dealer
 10. Thunder
 11. Wildflower Wildfire
 12. Nectar of the Gods
 13. Living Legend
 14. Cherry Blossom
 15. Sweet Carolina

Wraz z premierą Arcadii ruszył pre-order Blue Banisters. Album zostanie wydany na płycie CD, kasecie oraz winylu. Lana podtrzymała tradycję i po raz kolejny zaskoczyła fanów kilkoma wersjami okładek. Autorem wszystkich zdjęć jest Neil Krug, który współpracuje z Del Rey od czasów Ultraviolence.

Fani mogą kupić dwie wersje kasety, trzy płyty winylowe różniące się nie tylko okładkami, ale i kolorem winyla oraz cztery wersje płyty kompaktowej.

Dwie okładki przedstawiają Lanę z jej owczarkami niemieckimi, Tex i Mex. Z kolei jedna z okładek to powrót do serii zdjęć artystki z samochodem (pojawiającym się do ery Born to Die do ery Lust for Life), będzie można ją kupić w limitowanym nakładzie w różnych krajach europejskich, w tym w Polsce jako wydanie Empik Exclusive!

Źródła:

https://www.instagram.com/lanadelrey/

https://www.musicweek.com/interviews/read/lana-del-rey-the-music-week-interview/082814

Tekst: M. M.

Komentarze
Rate this post
Michalina Motylewska

Recent Posts

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

9 godzin ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

21 godzin ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

2 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

2 dni ago

Netflix Anime – najlepsze anime, które obejrzysz na Netflixie

Filmy i seriale, które przywędrowały do nas z Japonii, cieszą się niesłabnącą popularnością od lat.…

3 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Michel Houellebecq

Skandale wokół Houellebecqa ostatnio ucichły. „Mapę i terytorium”, która ukazała się w październiku nakładem W.A.B.,…

4 dni ago