Categories: miastoorientuj się

Lampka czerwonego wina daje efekty jak godzina na siłowni?

Czy właśnie Wasze modlitwy zostały wysłuchane i te niezliczone kieliszki winy wypite zamiast odwiedzin na siłowni zostały usprawiedliwione? Na to wychodzi!

W oparciu o badania przeprowadzone nad resweratrolem – najcenniejszą substancją, jaką oferuje nam spożycie czerwonego wina, okazuje się, że być może płyną z niej korzyści porównywalne do godziny spędzonej na morderczych ćwiczeniach na siłowni.

Uniwersytet Alberta w Kanadzie dowiódł, że substancja znajdująca się w winie pozytywnie wpływa na nasze serce, a także wzmacnia wydajność pozostałych mięśni.

Czytaj także: Leniwi? Nie! Po prostu za mądrzy

Jason Dyck, jeden z badawczy stwierdził, że to odkrycie może być pomocne dla ludzi, którzy raczej stronią od wysiłku fizycznego oferowanego przez siłownię: Myślę, że resweratrol może pomóc pacjentom, którzy może i chcieliby ćwiczyć, ale jest to dla nich chwilowo niemożliwe. Substancja ta może z powodzeniem być w pewnym sensie zamiennikiem ćwiczeń albo dopełniać efekt ćwiczeń, które pacjenci podejmują w codziennym życiu.

Niby wszyscy wiemy, że kieliszek czerwonego wina do kolacji jest zdrowy, ale większość z nas pewnie nie zaprzątała sobie swojej zapracowanej głowy tym, dlaczego tak się dzieje. Aby czerpać korzyści z resweratrolu, można również jeść różne rodzaje orzechów lub owoców, które go zawierają, jak pistacje, czy winogrona.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

16 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago