LALKI Z PIEKŁA RODEM

#Zabawki po przejściach, z urwaną nogą, bez oka czy całej głowy zawsze zamieniały się w potwory spędzające sen z powiek. Co dopiero  lalki poddane całkowitej dekonstrukcji? To biedne stworzenie wymaga natychmiastowej interwencji chirurga, ponieważ w tej wersji przeraża nawet dorosłego.

http://theghostdiaries.com/

#Przy tym projekcie horror nie straszny.

Historia poniższego wynalazku sięga aż 1871 roku. Ciężko to sobie wyobrazić, ale właśnie tak wyglądała pierwsza na świecie poruszajaca się lalka, choć z trudem przyznaję jej to miano. Nie bez powodu również, autorzy świadomi tego, co uczynili, nazwali to 'czołgające się coś’  ”The Creeping Baby Doll”.

http://theghostdiaries.com/

#Pozostańmy w temacie szalonych konstrukcji i skupmy się na twórczości Oliviera Pauwelsa. Do stworzenia swoich 'dzieł’ wykorzystuje materiały z odzysku.  Cyber lalki, androidy czy inne przerażające kreatury to dla nas przecież chleb powszedni, a artysta za ich pomocą wyraża swój pogląd na świat, którego nie chcecie raczej zgłębiać.

http://media-cache-ec0.pinimg.com/
http://cdn.trendhunterstatic.com/
http://www.oddee.com/

#Jesteśmy bardzo wrażliwi na ludzkie tragedie, ale umówmy się, niepełnosprawne lalki w niczym nie pomogą chorym dzieciom. Kompletne przegięcie, pomieszanie z poplątaniem, a pomysł co najmniej nie na miejscu. Lalki oczywiście zawierają w sobie elementy charakterystyczne dla wyidealizowanego kanonu piękna, oczywiście w edycji dziecięcej. Duże, niebieskie oczy oraz długie, błyszczące i gęste włosy, buzia jak ta lala! Czyli to, co jest najważniejsze podczas rehabilitacji czy wymiany protez, prawda?

http://www.babble.com/
http://www.babble.com/

#Dzieci się cieszą, a ja chowam się pod łóżko, wcześniej zaglądając do każdej szafy w poszukiwaniu potworów. Przy tej przerażającej kreaturze, a dokładnie jej śmiechu, Laleczka Chucky to pluszowy miś.  Nawet klauny chętnie przytulę na dobranoc, a nie wiedziałam, że może być coś straszniejszego od nich. Reklama Baby Laugh-a-Lot z 1970 roku  na pewno została stworzona po to, by straszyć niegrzeczne dzieci, ich twarze nie kryją przerażenia.

Baterie na wyczerpaniu? Nie sądzę.

#Gdyby natomiast jedna twarz nie była wystarczająco straszna, w 1920 roku popełniono projekt lalki o dwóch twarzach, czyli o całe dwie za dużo.

http://www.pinterest.com/

Wersja bliźniaków syjamskich dla bliźniaków gratis. Co dwie głowy, to nie jedna.

http://mizerella.blogspot.com/

#”Come play with us”.

Każdy z nas już na stałe wyrył sobie w pamięci przerażoną minę Danny’ego Torrance’a z kultowego filmu 'Lśnienie’ Stanleya Kubricka. Mam wrażenie, że wywołane przez scenę napięcie sięgnęłoby zenitu, gdyby zamiast bliźniaczek skonfrontował się z najgorszą odmianą Rodziny Addamsów, jaką widzimy poniżej.

http://theghostdiaries.com/

#Ot, niewinne akcesoria dla fanów szycia. 'Stylowy’ design na pograniczu choroby umysłowej, bo tylko chora osoba mogła stworzyć przyrząd dla pań domu w kształcie głowy lalki z wbitymi w nią nożyczkami i  bliznami, których żaden kryminalista by się nie powstydził. Must have dla każdej gospodyni, która już nigdy nie chce wykonywać robótek ręcznych.

pinterest.com
pinterest.com

#Kolejny design z serii 'Stylowy dom’. Tym razem mamy do czynienia z lalką, która udaje lampę (a może odwrotnie?). Na jakość oświetlenia możemy trochę narzekać, ale nie to się liczy. Mając taki wystrój wnętrz już zawsze siedziałabym po ciemku, byleby nie natknąć się na stwora z najgorszych koszmarów. Styl i estetyka twórcy pozostawia wiele do życzenia.

pinterest.com

#Teraz coś równie strasznego, nieskażone ludzką ręką, a wybuchem elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Koniec z zabawą. Tragedia jaka się tam wydarzyła, pozostawiła po sobie namacalne ślady. Śmiałków zwiedzających zamkniętą strefę straszą nie tylko duchy ofiar, ale też pozostawione przez nich rzeczy codziennego użytku. Zniszczone, spalone, połamane. Pozostawione dziecięce zabawki, w tym zmasakrowane lalki pozbawione właścicieli, w których przeraża nie tylko wygląd, ale i historia.

https://www.flickr.com/
https://www.flickr.com/
https://www.flickr.com/
https://www.flickr.com/

Tekst | Nikola Kot

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Trampki męskie w eleganckiej odsłonie – stylizacje

Trampki męskie to uniwersalny dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Jak się okazuje,…

1 dzień ago

Strefa czystego transportu w Warszawie od lipca 2024

Masz auto z 2005 roku albo starsze? Od lipca 2024 nie wjedziesz nim do centrum…

3 dni ago

Soccer Mommy śpiewa w grze The Sims 4: Licealne lata

The Sims to wyjątkowa gra pod kątem muzycznym, ponieważ na przestrzeni lat coraz więcej artystów…

3 dni ago

Chora na siebie – czarna komedia [Zapowiedź]

Zapowiada się przezabawna komedia o świecie, w którym wszyscy walczą o popularność. Tu nie chodzi…

4 dni ago

Czy filmy lepsze od książek istnieją? 7 przykładów

Czy filmy lepsze od książek istnieją? – to pytanie, które zazwyczaj zanika pod wpływem licznych…

4 dni ago

Niebezpieczni dżentelmeni. Witkacy i nic więcej? [recenzja]

Pierwsze zapowiedzi filmu Niebezpieczni dżentelmeni były naprawdę intrygujące. Zagadka kryminalna z (przyszłymi) tuzami polskiej nauki…

1 tydzień ago