LALKI Z PIEKŁA RODEM

#Zabawki po przejściach, z urwaną nogą, bez oka czy całej głowy zawsze zamieniały się w potwory spędzające sen z powiek. Co dopiero  lalki poddane całkowitej dekonstrukcji? To biedne stworzenie wymaga natychmiastowej interwencji chirurga, ponieważ w tej wersji przeraża nawet dorosłego.

http://theghostdiaries.com/
http://theghostdiaries.com/

#Przy tym projekcie horror nie straszny.

Historia poniższego wynalazku sięga aż 1871 roku. Ciężko to sobie wyobrazić, ale właśnie tak wyglądała pierwsza na świecie poruszajaca się lalka, choć z trudem przyznaję jej to miano. Nie bez powodu również, autorzy świadomi tego, co uczynili, nazwali to ‘czołgające się coś’  ”The Creeping Baby Doll”.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


http://theghostdiaries.com/
http://theghostdiaries.com/

#Pozostańmy w temacie szalonych konstrukcji i skupmy się na twórczości Oliviera Pauwelsa. Do stworzenia swoich ‘dzieł’ wykorzystuje materiały z odzysku.  Cyber lalki, androidy czy inne przerażające kreatury to dla nas przecież chleb powszedni, a artysta za ich pomocą wyraża swój pogląd na świat, którego nie chcecie raczej zgłębiać.

d8e9e26fd47dac94f45bc1bd16c513b3
http://media-cache-ec0.pinimg.com/
olivier-pauwels-dolls
http://cdn.trendhunterstatic.com/
a97865_x016_4-oliver
http://www.oddee.com/

#Jesteśmy bardzo wrażliwi na ludzkie tragedie, ale umówmy się, niepełnosprawne lalki w niczym nie pomogą chorym dzieciom. Kompletne przegięcie, pomieszanie z poplątaniem, a pomysł co najmniej nie na miejscu. Lalki oczywiście zawierają w sobie elementy charakterystyczne dla wyidealizowanego kanonu piękna, oczywiście w edycji dziecięcej. Duże, niebieskie oczy oraz długie, błyszczące i gęste włosy, buzia jak ta lala! Czyli to, co jest najważniejsze podczas rehabilitacji czy wymiany protez, prawda?

http://www.babble.com/
http://www.babble.com/
http://www.babble.com/
http://www.babble.com/

#Dzieci się cieszą, a ja chowam się pod łóżko, wcześniej zaglądając do każdej szafy w poszukiwaniu potworów. Przy tej przerażającej kreaturze, a dokładnie jej śmiechu, Laleczka Chucky to pluszowy miś.  Nawet klauny chętnie przytulę na dobranoc, a nie wiedziałam, że może być coś straszniejszego od nich. Reklama Baby Laugh-a-Lot z 1970 roku  na pewno została stworzona po to, by straszyć niegrzeczne dzieci, ich twarze nie kryją przerażenia.

Baterie na wyczerpaniu? Nie sądzę.

#Gdyby natomiast jedna twarz nie była wystarczająco straszna, w 1920 roku popełniono projekt lalki o dwóch twarzach, czyli o całe dwie za dużo.

http://www.pinterest.com/
http://www.pinterest.com/

Wersja bliźniaków syjamskich dla bliźniaków gratis. Co dwie głowy, to nie jedna.

http://mizerella.blogspot.com/
http://mizerella.blogspot.com/

#”Come play with us”.

Każdy z nas już na stałe wyrył sobie w pamięci przerażoną minę Danny’ego Torrance’a z kultowego filmu ‘Lśnienie’ Stanleya Kubricka. Mam wrażenie, że wywołane przez scenę napięcie sięgnęłoby zenitu, gdyby zamiast bliźniaczek skonfrontował się z najgorszą odmianą Rodziny Addamsów, jaką widzimy poniżej.

http://theghostdiaries.com/
http://theghostdiaries.com/

#Ot, niewinne akcesoria dla fanów szycia. ‘Stylowy’ design na pograniczu choroby umysłowej, bo tylko chora osoba mogła stworzyć przyrząd dla pań domu w kształcie głowy lalki z wbitymi w nią nożyczkami i  bliznami, których żaden kryminalista by się nie powstydził. Must have dla każdej gospodyni, która już nigdy nie chce wykonywać robótek ręcznych.

pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com

#Kolejny design z serii ‘Stylowy dom’. Tym razem mamy do czynienia z lalką, która udaje lampę (a może odwrotnie?). Na jakość oświetlenia możemy trochę narzekać, ale nie to się liczy. Mając taki wystrój wnętrz już zawsze siedziałabym po ciemku, byleby nie natknąć się na stwora z najgorszych koszmarów. Styl i estetyka twórcy pozostawia wiele do życzenia.

pinterest.com
pinterest.com

#Teraz coś równie strasznego, nieskażone ludzką ręką, a wybuchem elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Koniec z zabawą. Tragedia jaka się tam wydarzyła, pozostawiła po sobie namacalne ślady. Śmiałków zwiedzających zamkniętą strefę straszą nie tylko duchy ofiar, ale też pozostawione przez nich rzeczy codziennego użytku. Zniszczone, spalone, połamane. Pozostawione dziecięce zabawki, w tym zmasakrowane lalki pozbawione właścicieli, w których przeraża nie tylko wygląd, ale i historia.

1dolls_mfr
https://www.flickr.com/
1910488_741810545882949_3618606644986119803_n
https://www.flickr.com/
Abandoned-Doll-Chernobyl-Zone-outside-Pripyat-kindergarten-in-2009
https://www.flickr.com/
chernobyl_doll_by_urbexdk-d75rvk7
https://www.flickr.com/

Tekst | Nikola Kot

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News