Categories: modawydarzenia

Lalki Barbie w nowej olśniewającej odsłonie

By uczcić tegoroczny Paris Fashion Week, Mattel, firma produkująca lalki Barbie, podjął współpracę z jedną z najbardziej kreatywnych i najczęściej zatrudnianych wizażystek, Pat McGrath. Razem stworzyli cztery olśniewająco piękne lalki, inspirowane kreacjami prosto z najbardziej pamiętnych wybiegów i czerwonych dywanów.

Artystka pracuje dla największych magazynów  i jest autorką makijażów z topowych okładek, sesji zdjęciowych i pokazów. Od lat tworzy nowe beauty trendy i jest odpowiedzialna za wiele pokazowych wizaży. Współpracowała z takimi domami mody jak Prada, Dolce & Gabbana, czy Giorgio Armani. Ostatnio z kolei zdecydowała się wykonać makijaż chyba najbardziej rozpoznawalnej twarzy na świecie – twarzy Barbie. Plastikowe modelki zadebiutowały na instagramie Barbiestyle na początku października, pokazując zupełnie nieznane oblicze marki.

Wygląd pierwszej z dziewczyn został wykreowany na podstawie prac McGrath, zaprezentowanych w 2013 roku podczas gali MET, której temat brzmiał: „Punk: Chaos to Counture”. Barbie z grubymi czarnymi kocimi kreskami, zaczesanym na bok hebanowymi włosami i wysadzaną klejnotami wargą, pokazała prawdziwy punkowy styl. W przeciwieństwie też do wszystkich lalek, które widzieliśmy wcześniej, ta posiada jeszcze coś zupełnie unikatowego – kolczyk w nosie.

Ucieleśnieniem drugiej lalki jest modelka Jessica Stam. Ten abstrakcyjny makijaż został wykonany do okładki magazynu i-D około roku 2004. Barbie ma wystrzyżony kawałek głowy, czerwone usta oraz niebieski cień o mocnym konturze, z żółtym „skrzydełkiem” po lewej stronie.

Oczywiście lalki muszą mieć też trochę blasku! Ta Barbie posiada prawdziwe kryształki Swarovskiego, nabijane wzdłuż linii rzęs i śliwkowe usta. Jest to z pewnością najwyższy poziom klasy, na jaki tylko może sobie pozwolić 11,5 calowa zabawka.

I w końcu ostatnia z dziewczyn – dystyngowana i delikatna. Jej stylizacja wzorowana jest na jednej z kreacji  jesiennej kolekcji Atelier Versace z ubiegłego roku. Lalka ma postrzępioną grzywkę, turkusowe powieki i matowe usta. Jest najprostsza i najmniej wyzywająca z nowej linii.

Wszystkie cztery Barbie zadziwiają precyzją wykonania i szykiem prezentowanych ubrań. Czyżby producentom nie wystarczyło, że posiada ona miano ikony kultury masowej? Czy idealnie wymodelowana, długonoga Barbie ma szansę stać się także ikoną świata mody?

tekst | Agata Wojciechowska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

1 godzinę ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

5 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

8 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago