LADO ABC

W każdą środę i czwartek, aż do końca wakacji, macie okazję wybrać się na koncerty wykonawców związanych z Lado ABC.

Środa 6.08 
Jan Duszyński
Małgorzata Sarbak
Marcin Masecki

Jan Duszyński to absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej i  nowojorskiego Juilliard School of Music. W Lado ABC wydał  “Mybeautifuldream” – album z kompozycjami na sopran i zespół kameralny.  Choć dziś pozycje poważne, pół-poważne i post-poważne w katalogu wytwórni nie dziwią, jeszcze kilka lat temu był to ewenement. Treść i brzmienie utworów z tego “Pięknego snu” może wydawać się śmieszna, niepoważna jak na muzykę poważną, ale na pewno nie jest to ani żart, ani naiwna zabawa. Może nawet wręcz przeciwnie – pozwalając sobie na pisanie o rzeczach zwykłych, błahych i tych, które są kosmiczne, wznioślejsze od “wzniosłego”, Duszyński udowodnił coś konserwatywnej muzyce akademickiej i utorował drogę dla czystszej, bardziej bezpośredniej ekspresji twórców “rozrywkowych” z Lado.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czwartek 7.08 
Duży Jack udaje Starych
Xenony
Paristetris

Xenony to projekt Piotra Bukowskiego, gitarzysty Hokeia, Stworów i  Dużego Jacka. Brzmienie, zamysł i dusza Xenonów przywodzą na myśl oczywiste i znane obrazy nostalgii przełomu lat 80 i 90.  Muzyka Xenonów (która na żywo rozrasta się do kwartetu) to nie banalny chiptune czy muzyka 8-bitowa – to post-rock, muzyka kameralna, współczesny minimalizm i trochę mistyki cyfrowej.  Na debiutanckiej płycie projektu -“XE”, poza oryginalnymi kompozycjami Bukowskiego znajdują się też remixy dwóch kompozycji z amigowych  klasyków – “The Chaos Engine” i “Xenon”.

www.facebook.com/events/486397541503821

Tekst | Materiały Prasowe 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News