LADO ABC

W każdą środę i czwartek, aż do końca wakacji, macie okazję wybrać się na koncerty wykonawców związanych z Lado ABC.

LWM-2014-PLAKAT-WEB

ŚRODA 16.07  | LXMP, PROFESJONOLEZY

LXMP to dwóch bardzo miłych, ale nienajlepiej ubierających się warszawiaków – Maciasa i Piotrasa. Niegdyś znani byli jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba. Możesz ich też pamiętać z godzinnych dramenbejsowych duetów – 60 Minut Projekt. Teraz występują jako 67,5 Minut Projekt. Używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20 Piotras i Macias grają koncerty z głośną i śmieszną muzyką, a czasami cichą i poważną, to wszystko zależy od tego, jaki jest nastrój, co to za sytuacja, z kim grają i dla kogo.  Dzisiaj posłuchaj ich muzyki na Placu Zabaw. 

 

 

Candi

 

CZWARTEK 17.07 | KRISTEN, PICTORIAL CANDI, AWESOME TAPES FROM AFRICA

 

Awesome Tapes from Africa czyli  Brian Shimkovitz, etnomuzykolog i DJ z Nowego Jorku. Od prawie dziesięciu lat prowadzi bloga (AwesomeTapes.com) z ze swoimi muzycznymi znaleziskami z Ghany, Etiopii czy Zimbabwe. Większość z nich była dostępna wyłącznie na taśmach, a uploady Shimkovitza często były pierwszymi wzmiankami o nich nie tylko w internecie, ale też poza miastami, z których pochodzili artyści. Wraz z upływem lat i wzrostem popularności bloga Shimkovitz zaczął organizować imprezy, na których puszczał swoje dziwaczne taśmy. Trafił z nimi na OFF-a w 2011 i na warszawski OFF Club rok temu, gdzie dzielił scenę z kinszaskim Konono No. 1 i saskokępskim Paristetris. Na urodzinowym Lado w Mieście znowu spotkają się z warszawskim trio, a line-up tego wieczora uzupełni znany i lubiany szczeciński tercet Kristen.

Pictorial Candi to kolejny krok i naturalna ewolucja Paristetris. Candi, Argentynka mieszkająca w Warszawie, łączy w swojej muzyce amerykańskiego indie-rocka z lat 90. i dzisiejszego, ducha lo-fi homerecordingu z wzniosłością największych oper, eksplorację pojedynczych instrumentów rodem z sali w szkole muzycznej, ekspresjonizm Klausa Nomiego i przebojowość R. Steviego Moore’a. Do tego oczywiście tajski pop i techno. Eksploruje kosmos i codzienność przez pryzmat swojego wyjątkowo barwnego, przygodowego życia, toczącego się na kilku kontynentach i w wielu wymiarach.

KRISTEN to Szczecińskie trio, założone prawie 20 lat temu przez Mateusza Rychlickiego, Michała Bielę i Łukasza Rychlickiego. Niełatwo opisać jego muzykę, można spróbować użyć do tego określeń takich jak „post rock”, „math rock”, „noise” albo „rock niezależny”, ale w obliczu ich oszczędnego brzmienia, bogatych melodii, stale ewoluującej myśli muzycznej i nieprzewidywalności wszystkie te metki tracą na znaczeniu.

 

Więcej info szukaj na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

(na podstawie materiałów prasowych)

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News