Kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu kosmetyków dla dzieci

Wybór kosmetyków dla najmłodszych domowników zawsze powinien być dobrze przemyślany. Skóra dziecka jest znacznie delikatniejsza niż skóra dorosłych osób, ma również inne potrzeby. Z tego powodu warto sięgnąć po specjalne produkty stworzone właśnie z myślą o niemowlętach lub kilkulatkach. Dowiedz się, czym należy kierować się podczas zakupu kosmetyków przeznaczonych dla dzieci.

Bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności zdecydowanie należy upewnić się, że skład kosmetyku jest bezpieczny dla dziecka. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy u syna lub córki wystąpiła kiedyś reakcja alergiczna na konkretny składnik np. szamponu. W ten prosty sposób można uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości u dziecka. Ponadto warto stawiać na możliwie jak najbardziej naturalne kosmetyki bez sztucznych substancji zapachowych i barwników.

Należy także sprawdzić, czy wybrany produkt został przetestowany dermatologicznie. Dotyczy to zwłaszcza artykułów przeznaczonych do malowania twarzy i paznokci. Kosmetyki dla dziewczynek, które są małymi fankami makijażu, powinny być w pełni bezpieczne i pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Przypadkowe dostanie się produktu do oczu lub jamy ustnej nie powinno w takim przypadku mieć poważnych konsekwencji dla zdrowia dziecka.

Opakowanie

Choć mogłoby się wydawać, że opakowanie kosmetyków nie jest ważne, to jednak w przypadku dzieci ciekawy design może mieć naprawdę ogromne znaczenie. Dotyczy to zwłaszcza tych maluchów, które nie przepadają za myciem głowy czy też innymi czynnościami związanymi z pielęgnacją ciała. Kolorowe opakowanie ze zwierzakami lub przyjaźnie wyglądającymi ludzikami może sprawić, że dziecko wprost nie będzie mogło doczekać się wieczornej kąpieli.

Ponadto warto uczyć najmłodszych domowników szacunku do środowiska naturalnego. Dzieci naśladują rodziców, dlatego obecność kosmetyków w ekologicznych opakowaniach może mieć spory wpływ na ich wybory w przyszłości. W ofercie internetowego sklepu Tibu Naturals są dostępne produkty w opakowaniach wykonanych w 90% z materiałów wtórnych. Na dodatek marka stawia na farby na bazie wody i eco wypełnienia.

Preferencje dziecka

Maluch od najmłodszych lat powinien mieć poczucie, że jego zdanie jest ważne dla rodziców. Z tego powodu warto czasami dać dziecku prawo wyboru w kwestii zapachów kosmetyków czy też wyglądu opakowania. Nie oznacza to oczywiście zupełnego braku kontroli ze strony rodziców. Po prostu wystarczy zawęzić nieco zakres produktów, z których najmłodsi członkowie rodziny będą mogli wybrać np. mydło, szampon czy też błyszczyk.

Rodzic powinien zaakceptować wybór dziecka, nawet jeśli sam osobiście nie przepada za różowym kolorem lub zapachem kokosa. W ten prosty sposób można nauczyć malucha trudnej sztuki podejmowania decyzji. Ponadto dziecko dzięki wolności w tak podstawowych kwestiach jak wybór kosmetyków może budować własną tożsamość. Z pozoru niewinne sytuacje mają również wpływ na odwagę w wyrażaniu własnego zdania.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News