Kulturalnie LONE, LAPALUX i DARKSTAR

24 października w Cafe Kulturalnej w ramach projektu Plac Defilad odbędzie się wyjątkowa impreza, na której zagrają 3 perełki najnowszej muzyki. Za imprezę odpowiadają: Going wraz z Music Of The Future, którzy w nowym sezonie klubowym tworzą kolabo o nazwie Going Gigs, oraz Cafe Kulturalna i Plac Defilad, czyli miejsca, których program jest w absolutnej czołówce sceny warszawskiej.

 

Na scenie klubu w Pałacu Kultury i Nauki wystąpią:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lone, a więc Matt Cutler, wraz z VJ-em Konx-om-Pax zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce swój audiowizualny show promujący jego ostatnią płytę “Reality Testing”.

LoneConcert

 

Cutler to jeden z niewielu producentów, którzy umieją połączyć hip-hop z housem na jednym wydawnictwie nie powodując zgrzytu w uszach słuchaczy. Gdy do sprzedaży trafił jego drugi album “Lemurian” w 2008 roku, od razu wzbudził nie tylko zachwyty takich tuzów sceny elektronicznej jak Kode9, Rustie czy James Holden, ale też trafił do top 10 wydawnictw tamtego roku w opinii wielu magazynów muzycznych.

W końcu trafił też pod skrzydła R&S Recordings, u których wydał chyba swój najbardziej alternatywny album “Galaxy Garden“. Mieszając swoją fascynację housem oraz hip-hopem Matt stworzył naprawdę genialny neo-rave’owy projekt, który potwierdził, że artysta nie zna pojęcia ograniczeń muzycznych.

 

 

Darkstar – wystąpią w nowym składzie i po raz drugi w historii zagrają swój całkowicie nowy live, który swoją premierę miał na krakowskim Sacrum Profanum.

 DarkstarConcert

 

Jest to aktualnie duet Aidena Whylle i Jamesa Younga. Po odejściu wokalisty Jamesa Buttery’ego dwójka, która od początku istnienia składu odpowiadała za produkcję ich utworów znalazła nową formę swojej twórczości.

Mają na koncie dwa albumy. Pierwszy “North” skrywał w sobie fascynacje nowym brzmieniem dubstepu pod przykrywką melancholijnego synth-popu. Druga płyta wydana w Warp Records pozwoliła muzykom odkryć bardziej akustyczną, instrumentalną część swojej muzykalności. 

 

Lapalux, znany z fantastycznych live’ów artysta, który da polskim fanom pierwszą próbkę produkcji z jego drugiego albumu.

lapalux

 

W 2011 roku Stuart Howard wydał swoją pierwszą epkę pod pseudonimem Lapalux. Jego pierwszym labelem było Pictures Music mające na koncie współpracę z takimi twórcami jak Koreless, Dauwd czy Rudi Zygadlo. Właśnie to wydawnictwo zaprowadziło go pod skrzydła kalifornijskiego Brainfeedera – labelu należącego do Flying Lotusa.

Jego mieszanka hip-hopu, lo-fi i garage’u sprawiła, że stał się jednym z najciekawszych młodych twórców elektronicznych. W Brainfeederze wydał trzy świetnie przyjęte epki i debiutanci album zatytułowany “Nostalchic”, który potwierdził tylko, jak wyjątkowym twórcą jest ten 25-letni Anglik.

 https://www.youtube.com/watch?v=Gn-b1Gzab_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na scenie wystąpią również polscy artyści:

Support LIVE należeć będzie do energetycznego duetu Elektrische.TV z wokalistą Adre’n’Alin. Świeża kooperacja sprawdzonych artystów to harmoniczny rytm i agresywne piękno w wydaniu mocniejszej elektroniki.

Oprawę DJską w ramach afterparty zapewni kolektyw wants, który jest u progu swojego pierwszego wydawnictwa w zagranicznym labelu Fat!Records. Obok nich zagrają również Mustnotsleep, czyli gospodarze i pomysłodawcy Music Of The Future.

 

 (na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News