Kto jest superHIRO Moniki Brodki? Artystka wybiera swoich bohaterów

Portret dziewczyny z przyklejonymi na twarzy klejnocikami na niebieskim tle

Dla nas jest superHIRO ubiegłego roku w kategorii muzyka. Bo grandą pokazała, że wielkie rewolucje trzeba zaczynać od tych małych – przeprowadzanych na sobie. A kto jest superHIRO Moniki Brodki? Specjalnie dla nas wybrała kluczową dziesiątkę bohaterów.

Roman Polański

Na zdjeciu widzimy portret dojrzałego mezczyznyMimo wszystkich zawirowań personalnych i kontrowersji związanych z jego osobą, i tak uwielbiam Romana za wczesne filmy i za to, że nadal trzyma poziom. Nie wiem, co jest bardziej fascynujące, jego życie czy filmografia. Chyba czas na film autobiograficzny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Michael Gondry

Na zdjeciu widzimy portret mezczyzny w srednim wieku na brazowym tleZa to, że w swoich pracach zabiera nas w świat bajkowy i zakamarki swojej wyobraźni. Niepozorny Francuz z ogromnym poczuciem humoru. White Stripes z klocków Lego i Bjork walcząca z gorylem dentystą-sadystą to tylko niektóre z jego prac. W swoich filmach kocha bez pamięci i tłumaczy genezę snu. A żeby tego było mało, układa nosem kostkę Rubika… Mistrz!

Ewa Demarczyk

Na zdjeciu widzimy czarno bialy portret mlodej kobietyZa osobowość, charyzmę i niepowtarzalność. Karuzela z Madonnami jest i zawsze będzie perełką polskiej piosenki. Jej publiczne wystąpienia i koncerty wywoływały niezwykłe emocje, a ona bez mrugnięcia okiem (dosłownie!) prezentowała całą paletę emocji na twarzy i w głosie. Dziś prawdziwych artystek już nie ma.

Morrissey

Czarno bialy portret mlodego mezczyznyZa przewrotne teksty i piękne melodie. Piosenki o miłości w jego wydaniu nigdy nie są banalne, bo zawsze do tekstów przemyca coś morrisseyowego i przełamującego schemat. I still love you, only slightly, only slightly less than i used to, my love...

Thom York

Czarno bialy portret mezczyzny w podeszlym wieku z wywroconymi oczymaZa smutek i wygibasy harmoniczne, którymi rozczula od pierwszych płyt. Radiohead manipulują słuchaczami, sprzedając im depresję w pigułce. Gdyby sami ją połykali, już dawno kopnęliby w kalendarz.

Little Britain

Na zdjeciu widzimy portret dwoch mezczyzn jeden z nich jest gruby i wylysialy a drugi ma czupryneZa świetną zabawę, której dostarczają nam w busie w drodze na koncerty. Bezczelni, chamscy, brzydcy, grubi, spoceni, głupi, irytujący. Słowem – uwielbiam!

Charlotte Gainsbourg

Portret mlodej brunetkiBo ma wszystko, czego można jej zazdrościć. Nazwisko, ubrania od Balenciagi i płytę z Beckiem.

Darren Aronofsky

Portret mezczyzny w srednim wieku w okularach szalu i kaszkiecieZa coraz lepsze filmy. Szczególnie za ostatni, Czarny łabędź. Można zrobić horror, bez efektów specjalnych i przesadzonych dialogów, trzymający w napięciu do ostatnich sekund i jednocześnie pokazać przy tym ciemną, nieznaną stronę sceny baletowej.

Vincent Gallo

Czarno bialy portret mezczyzny w srednim wiekuNie pierwszy raz wyznaję mu miłość publicznie. Spotkanie z nim zapamiętam na długo. Diabeł wcielony. Mitoman. Ale jakże uroczy. Człowiek renesansu – aktor, producent, reżyser, scenarzysta, wokalista, autor, model. Bezczelny typ o gangsterskiej urodzie. Lubię to!

Bernhard Willhelm

Portret mezczyzny w dziwnym kostiumie ktory prezy muskulyNiemiecki projektant mody, który przy każdej kolekcji żongluje wzorami, bawi się patchworkiem i zalewa nas feerią kolorów i ciekawych form. Często łamie też kanon europejskiego piękna. W albumie wydanym wraz z projektantką Juttą Kraus możemy znaleźć nie tylko zdjęcia z wybiegu, ale fantazyjne sesje zdjęciowe jego kolekcji, niejednokrotnie bardzo obrazoburcze. Fantastyczne źródło inspiracji, jeżeli chodzi o sferę wizualną.

opracowanie tekstu | Angelika Kucińska

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News