Kto chroni nasze dane w mediach społecznościowych?

Ikony aplikacji na telefonie

W ostatnich miesiącach coraz częściej pojawiają się informacje o wyciekach danych użytkowników z serwisów społecznościowych. Facebook stracił ostatnio na popularności, a mimo to korzysta z niego 1/4 populacji. Dlaczego?

Od dawien dawna ludzie tworzą sieci społeczne: rodzinę, przyjaźnie, znajomości… Nie chcemy być sami. Ludzie od zawsze czegoś poszukiwali. Nowa technika zaspokaja potrzebę wymiany informacji, uznania, przywiązania i… ciekawości. Zawodowo i prywatnie korzystamy z serwisów, takich jak Facebook, Instagram, Twitter. Czatujemy z przyjaciółmi, zamieszczamy zdjęcia, zapominając przy tym, że trzeba za to zapłacić. Jednak płacimy nie pieniędzmi, a cennymi informacjami, które pozyskują od nas media, gromadząc i zapisując nasze dane. Co dokładnie wiedzą o nas media społecznościowe?

Film Kto chroni nasze dane w mediach społecznościowych? jest dostępny na platformie ARTE i możecie go obejrzeć poniżej. ARTE PO POLSKU to część projektu ARTE EUROPE (współfinansowanego ze środków unijnych) mającego na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów w różnych językach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News