Krótki film, który zabiera nas na wyprawę po Wuhan, mieście zamkniętym przez koronawirusa

W tej chwili moje życie w Wuhan ogranicza się do telefonu, laptopa i telwizora – mowi 24-letni Fai. Na ulicach pusto, sklepy są zamknięte, a wchodząc do danej dzielnicy, trzeba przejść test temperatury ciała.

Teraz nowy, krótkometrażowy film pozwala na zwizualizowanie sobie tego, co przeżywają mieszkańcy, wydawałoby się, opuszczonego miasta.

Film Wuhan: The Long Night został stworzony przez Lan Bo i pokazuje, jak wygląda w tej chwili życie jego mieszkańców. Miasto zostało zamknięte 23 stycznia, miesiąc po tym, jak chińskie władze powiadomiły WHO o epidemii koronawirusa. Ulice, na których zwykle wędrowało 11 milionów mieszkańców, teraz są zupełnie puste.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lan i jego ekipa pojechali do Wuhan, by nakręcić film fabularny, jednak zostali uwięzieni w mieście, kiedy doszło do jego blokady. Wtedy postanowili zmienić plany i nagrać to, co dzieje tu i teraz w mieście.

Efekty możecie obejrzeć poniżej.

4/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News