Kreatywność wysoce niepraktyczna

 

#1 LightMan: The World’s Most Versatile Pocket Light

https://www.youtube.com/watch?v=Q2a8DJdn0aQ 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyli tak naprawdę podręczna latarka. Po co komu taka latarka? Przecież patent na przenośne światło istnieje od 1890 roku i jakoś do tej pory nikt nie narzekał. Jeszcze raz? Od kiedy? No właśnie. Przydałby się jakiś update. Dlatego zamiast ciężkiej, dużej i nieporęcznej latarki Tim Roxas proponuje jej lepszą wersję: lekką, małą i – uwaga, idzie nowe – przyczepną. Niby nic, ale nie musicie już wstawać, żeby zapalić światło, gdy stracicie poczucie czasu i zaskoczy Was ciemność w pokoju. Przecież do swetra macie przypięty niewinny gadżet, robicie „pstryk” i już. Wasze życie staje się trochę mniejszą stratą energii.

#2 Urban Tweeters

http://mocosubmit.com/urban-tweeters/
http://mocosubmit.com/urban-tweeters/

Rayden Design Studio działa w Indiach i tworzy je urocza para Parul i Mooshir, którzy zainspirowali się ćwierkaniem ptaków i postanowili połączyć drób z ceramiką, dorzucając do wszystkiego jakiś porządny konar drzewa. Co wyszło? Zastawa, składająca się z dzbana i czterech kubków. Twórcy obiecują, że pijąc herbatę z ich kubka zamiast takiego z napisem: ,,I love tea”, będziecie szczęśliwsi i bardziej zharmonizowani z naturą. Może poranna kawa z Urban Tweeters sprawi, że polubicie sąsiada, który wpada do Was o 2 w nocy z pytaniem, czy wiecie, która godzina? Może wreszcie będzie mogli mu pomóc? Zafundujcie sobie zen.

 

#3 Brew Candles: Beer-Inspired Aromatics!

http://bit.ly/1xRWGXn
http://bit.ly/1xRWGXn

Generalnie piwo jest niby do picia, ale jak ktoś czuje, że jest na wyższym szczeblu ewolucji i piwo to dla plebsu, może zainwestować w świeczki o zapachu wyskokowego napoju chmielowego. Przyznajcie, że zapach piwa nigdy nie był podstawowym elementem, który Was interesował. Twórcy zaczepnie pytają: dlaczego nie? I teraz proszę, niech zrobi Wam się głupio!

 

 

#4 PRISMLAND: An educational (and adorable) plush toy series

http://kck.st/1z9UXRN
http://kck.st/1z9UXRN

Dobra. Projekt przygotowany przez Primsland wygląda jakby był zabawką dla dzieci i jest zabawką dla dzieci. W zamierzeniu, dzięki tym niby-poduszkom kilkulatki mają się w bezbolesny sposób uczyć geometrii i zasad 3D. Ale jak mówi Dżoana Krupa: HU KERS? Po co Wam przyjaciele, którzy nie łapią, że chcecie zostać sami, nie interesuje Was ich złamane serduszko albo chory kot? Prismland są jak czekolada – nie pytają, rozumieją. Spójrzcie na nie tylko – wyglądają jak coś, co chcielibyście mieć pod ręką!

 

#5 Participatory GumHearts Installation “LOVES”

http://kck.st/1z9V0gh
http://kck.st/1z9V0gh

Romantyzm w wersji dla neurotyka, czyli zdjęcia gum do życia w kształcie serca. Tak, dobrze czytacie – Niizeki Hiromi postanowiła zrobić sztukę przez duże „S” z powyrzucanych na ulicę gum. Spędziła kilka lat na uwiecznieniu czegoś, co wszyscy mijamy z obrzydzeniem, uważając, żeby nie przykleiło się do buta. Najpierw robiła zdjęcie bezrefleksyjnie i nie stosując żadnej selekcji, z czasem szukała już bardzo konkretnych kształtów – serduszek. Zdjęcia gum zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D i stały się elementem wystawy, umieszczanej na szybach. Więc żadnych mostów z kłódkami i tym podobnych kiczowatych pomysłów, wybierzcie się do Nowego Jorku i poczujcie się wyjątkowo.

 

tekst | Dominika Charytoniuk

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News